تیم کدمسترز (Codemasters) در اولین به روزرسان منتشر شده برای F1 2021 به طور موقت قابلیت رهگیری نور (Ray Tracing) را در نسخه‌ی پلی‌استیشن ۵ غیر فعال نمود. به روزرسان ۱.۰۴ چند روز پیش بر روی رایانه‌های شخصی منتشر شده و دیروز بر روی پلتفرم‌های پلی‌استیشن و ایکس‌باکس نیز در دسترس قرار گرفت. ب...

تیم کدمسترز (Codemasters) در اولین به روزرسان منتشر شده برای F1 2021 به طور موقت قابلیت رهگیری نور (Ray Tracing) را در نسخه‌ی پلی‌استیشن ۵ غیر فعال نمود. به روزرسان ۱.۰۴ چند روز پیش بر روی رایانه‌های شخصی منتشر شده و دیروز بر روی پلتفرم‌های پلی‌استیشن و ایکس‌باکس نیز در دسترس قرار گرفت.

بر اساس توضیحات مربوط به این بهینه‌ساز که بر روی وبسایت رسمی بازی F1 2021 قرار گرفت، استودیوی کدمسترز  از مشکلات اجرایی این عنوان بر روی پلی‌استیشن ۵ ابراز آگاهی کرده و بیان داشت که عامل اصلی این معضلات، قابلیت رهگیری نور می‌باشد.

شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) در جهت برطرف سازی این مشکل «تصمیم سخت قطع موقت این قابلیت» را گرفت تا تیم کدمسترز بتواند اقدامات لازم را در جهت افزایش ثبات بازی انجام دهد.

F1 2021

از آنجایی که این ایراد تنها بر روی پلتفرم پلی‌استیشن ۵ دیده شده است، در نتیجه این استودیو هیچ گونه تغییری در فناوری رهگیری نور بر روی کنسول‌های نسل نهم مایکروسافت و رایانه‌های شخصی اعمال نکرد.

علاوه بر این مورد، به روزرسان ۱.۰۴ مشکلات مربوط به خرابی فایل‌های ذخیره پس از تغییر ظاهر ماشین‌ها را نیز برطرف نمود.

توضیحات به روزرسان ۱.۰۴ بازی F1 2021:

  • به مشکل خراب شدن فایل ذخیره‌ی بازی هنگام دست کاری ظاهر ماشین از بخش MyTeam HQ رسیدگی شد. فایل‌های ذخیره شده‌ای که به دلیل این باگ به مشکل خورده بودند، با دریافت این بهینه‌ساز قابل دسترسی خواهند بود.
  • فقط بر روی پلی‌استیشن ۵: ما از بی‌ثباتی‌های موجود در عملکرد F1 2021 که برای برخی از خریداران این بازی بر روی پلی‌استیشن ۵ به وجود آمده است، آگاهیم. سرچشمه‌ی این مشکلات از قابلیت رهگیری نور  بوده وبه همین دلیل ما مجبور به گرفتن تصمیم سخت غیر‌فعال کردن این قابلیت در جهت بهبود اجرای این عنوان شدیم. این وضعیت موقتی بوده و به شما قول می‌دهیم که هرچه زودتر مشکلات مربوطه برطرف شده و فناوری رهگیری نور را مجدداً فعال خواهیم کرد.

در صورت تمایل می‌توانید از این قسمت مقایسه‌ی نرخ فریم‌ این بازی را بر روی پلتفرم‌های نسل نهم و رایانه‌های شخصی مشاهده کنید.