Death Stranding در دنیای بازی‌های AAA بسیار «امن» یک بازی بسیار جسورانه است. عنوانی که زاده‌ی ایده‌های خلاقانه‌های یک مرد، یعنی هیدئو کوجیما (Hideo Kojima)، است. از طرفی ی...

Death Stranding در دنیای بازی‌های AAA بسیار «امن» یک بازی بسیار جسورانه است. عنوانی که زاده‌ی ایده‌های خلاقانه‌های یک مرد، یعنی هیدئو کوجیما (Hideo Kojima)، است. از طرفی یک نکته که همه ما می‌توانیم در مورد این اثر بپذیرم سلیقه‌ای بودن لذت بردن یا نبردن بازی‌بازها از این عنوان بسیاری پیچیده و متفاوت است. مسئله‌ای که حتی خود آقای کوجیما نیز آن را باور دارد.

کوجیما در طی مصاحبه‌ای با پلی‌استیشن اکسس (Playstation Access) گفته است که او به دنبال این بوده تا در هر اثر خود کارهای تازه‌ای را انجام دهد و به منظور این حجم بالا از آزمایش‌های مختلف، او انتظار دارد که افراد زیادی از این کار وی استقبال نکنند. از طرفی آقای کوجیما امیدوار است تا در طی سال‌های آینده، بازی‌بازهای بیشتری از ساخته‌های جدید و آزمایشی او، خوششان بیاید.

در زمینه‌ی احساس فعلی خودم درباره‌ی زمان حال که بازی‌بازها مشغول تجربه‌ی بازی Death Stranding هستند، من باور دارم که این بازی با بازخوردهای منفی و مثبتی‌ روبه‌رو خواهد شد. این مسئله چه در دنیای سینما و چه دنیای بازی‌های ویدیوی زمانی رخ می‌دهد که شما به دنبال خلق چیز جدیدی باشید. زمانی که افراد برای اولین بار با چیزی مواجه می‌شوند که تا به حال آن را تجربه نکرده‌اند، این مسئله می‌تواند برای آن‌ها چالش برانگیز باشد. دقیقا همانند زمانی که من یک بازی مخفی‌کارانه را خلق کردم.

ولی با توجه به پشتیبانی‌هایی که از هواداران این بازی دریافت کرده‌ام، من امیدوارم که در طی ۵ و یا حتی ۱۰ سال آینده بازی‌بازها به Death Stranding به عنوان یک استاندارد جدید نگاه کرده و به‌دنبال خلق چیز جدیدی باشند.

بازی Death Stranding در حال حاضر برای پلی‌استیشن ۴ و در تاریخ نامشخصی از تابستان ۲۰۲۰ برای رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. شما همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتری نسبت به این بازی به مطالعه‌ی نقدها و نمرات سایت‌های بین‌المللی به بازی Death Stranding بپردازید.