سیداحمد مرتضوی‌فرد روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این جمعیت با بازرسی و پایش ۴ هزار و ۴۵۹ خودرو از سوی ۱۹ پایگاه فعال در مبادی ورودی استان غربالگری شده‌اند. وی ادامه داد:...

سیداحمد مرتضوی‌فرد روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این جمعیت با بازرسی و پایش ۴ هزار و ۴۵۹ خودرو از سوی ۱۹ پایگاه فعال در مبادی ورودی استان غربالگری شده‌اند.

وی ادامه داد: از تعداد افرادی که غربالگری شدند، ۹ هزار و ۱۸۷ نفر بدون علامت بودند، ۴۲ نفر دارای تب بالا بودند و ۱۳ نفر به مراکز درمانی استان ارجاع داده شد.

مرتضوی‌فرد خاطر نشان کرد:غربالگری در نخستین روز فروردین‌ماه از سوی ۷۸ عضو داوطلب و ۱۳ پرسنل این نهاد انجام گرفته است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری در ادامه از توزیع اقلام بهداشتی بین ۴ هزار و ۱۶۷ نفر در استان خبر داد و گفت: ۲۴۴ عدد ماسک، ۲۵۷ جفت دستکش، ۱۵۵ بطری ژل ضدعفونی، ۱۸۰ بطری مایع ضدعفونی کننده و ۱۰۰ لیتر محلول شوینده بین این افراد توزیع شد.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین گزارش‌های اعلامی از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، ۶۶ بیمار مبتلا به ویروسکرونا در این استان شناسایی شده است که از این تعداد ۹ نفر جان خود را از دست دادند و ۴۷ نفر بهبود یافته و از مراکز درمانی استان ترخیص شده‌اند.