محمد خندان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق تصمیمات ستاد ملی کرونا، امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در مراکز امتحانی تعیین شده استان برگزا...

محمد خندان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق تصمیمات ستاد ملی کرونا، امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در مراکز امتحانی تعیین شده استان برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: با توجه به برنامه ریزی انجام گرفته حوزه‌های اجرایی امتحانی افزایش ۵۵ درصدی دارد که بر این اساس ضد عفونی محل امتحانات قبل و بعد از برگزاری، رعایت فاصله ۲ متری و استفاده از ماسک در حوزه‌های امتحانی پیش‌بینی شده است.

این مسوول ادامه داد: در زمان حاضر ۱۴ هزارو ۲۰۰ دانش‌آموز پایه نهم در ۴۳۳ مدرسه و ۶۱۳ کلاس درس و هشت هزارو ۲۰۰ دانش‌آموز پایه دوازدهم در استان در حال تحصیل هستند که امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم از ۲۶ اردیبهشت جاری آغاز می شود.

وی گفت: دانش آموزان این ۲ پایه با میانگین حضور ۸۶ نفر در هر حوزه امتحانی در امتحانات پایان سال به مدت ۲۲ روز شرکت می‌کنند.

خندان افزود: تامین ۱۰۰ هزار ماسک برای برگزاری امتحانات دانش‌آموزان زنجانی تدبیر شده و علاوه بر آن این رویداد در حوزه‌هایی همانند سالن‌های ورزشی و مدارس دارای راه‌روهای بزرگ برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده از هر گونه تجمع در ورودی و خروجی حوزه‌های امتحانی جلوگیری خواهد شد اظهار داشت: در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی از دانش‌آموزان مشکوک به ویروس کرونا تست سریع انجام خواهد شد.

رییس اداره سنجش و پایش کیفیت آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه پیش از شیوع ویروس کرونا، امتحانات پایان سال طی ۱۰ روز برگزار می‌شد گفت: با پیش‌بینی‌های انجام گرفته امتحانات امسال به صورت ترکیبی رشته‌های ریاضی و تجربی و رشته‌های انسانی و معارف اسلامی طی ۲۲ روز در ۲ شیفت برگزار می‌شود که سوالات امتحانی نیز متفاوت خواهد بود.

وی اظهار داشت: با توجه به پروتکل های بهداشتی اعلام شده در شرایط عادی برگزاری امتحانات فاصله یک متر و ۲۰ سانتیمتر لحاظ می شد که با توجه به شرایط کرونایی این میزان به ۲ متر افزایش یافته است.

این مسوول با تاکید بر اینکه همه تلاش آموزش و پرورش برگزاری امتحانات به بهترین روش و رعایت بالاترین پروتکل‌های بهداشتی است، ادامه داد: خانواده‌ها اطمینان داشته باشند که امتحانات در فضای مطلوبی برگزار خواهد شد و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: آزمون حضوری بهترین روش برای سنجش دانش‌آموزان است و همه تهمیدات و تدابیر برای برگزاری مطلوب امتحانات دانش‌آموزان انجام شده است.