حامد قربانی روز پنجشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان گناباد افزود: از این تعداد ۱۵۰ نفر ۴۰۰ میلیون ریال حق ثبت نام اولیه را واریز کردند و سایت این طرح نیز از چهارشنبه هفته گذشته تا جمعه...

حامد قربانی روز پنجشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان گناباد افزود: از این تعداد ۱۵۰ نفر ۴۰۰ میلیون ریال حق ثبت نام اولیه را واریز کردند و سایت این طرح نیز از چهارشنبه هفته گذشته تا جمعه آینده برای ثبت نام افراد جا مانده باز است.

وی ادامه داد: ظرفیت خوبی برای مسکن در این شهرستان فراهم شده و از ظرفیتهای موجود حداکثر استفاده برای اجرای بهینه این طرح به عمل می‌آید.

فرماندار گناباد گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به عنوان متولی، اجرای طرح اقدام ملی مسکن را در این شهرستان برعهده گرفته و ۳۰۰ واحد مسکونی در بهترین نقطه شهر برای این منظور در نظر گرفته شده است.

وی افزود: از این تعداد ۱۵۰ واحد مختص جوانانی است که شرایط مالی مناسبی ندارند و افرادی را که در دو سال اخیر ازدواج کردند باید شناسایی و از آنان حمایت کرد.

قربانی تشکیل شرکت تعاونی جوانان در این زمینه را مهم دانست. 

وی ادامه داد: بخشداران باید با شناسایی زمینهای مناسب در روستاها با کمک اداره بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) امکان بهره مندی واجدان شرایط را از تسهیلات اقدام ملی مسکن فراهم کنند.

فرماندار گناباد گفت: در شهرستان اماکن بدون استفاده بسیاری به خصوص در روستاها و مربوط به آموزش و پرورش، تعاون روستایی، مخابرات و ورزش و جوانان وجود دارد که باید از این فضاها در جهت اشتغال زایی استفاده شود.

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.