علی منصوری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه هم‌اکنون بیش از پنج هزار و ۱۰۱ کودک یتیم و محسنین در استان زیرپوشش این نهاد قرار دارند، افزود: در ماه رمضان یک‌هزار و ۳۰۷...

علی منصوری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه هم‌اکنون بیش از پنج هزار و ۱۰۱ کودک یتیم و محسنین در استان زیرپوشش این نهاد قرار دارند، افزود: در ماه رمضان یک‌هزار و ۳۰۷ نفر برای اکرام ایتام ثبت کردند که از این تعداد ۶۸۵ نفر برای ایتام و محسنین واریزی داشتند.

وی اظهارداشت: حامی‌های جدید از یک‌هزار و ۷۰ فرزند ایتام و محسنین حمایت می‌کنند.

به گفته وی، در استان ۲ هزار و ۱۱۶ یتیم زیرپوشش کمیته امداد قرار دارند که از این تعداد ۲ یتیم حامی ندارند و ۲ هزار و ۹۸۵ فرزند محسنین زیرپوشش این نهاد است که ۳۷ نفر فاقد حامی هستند.

منصوری با تاکید بر اینکه از ابتدای اجرای طرح اکرام ایتام و محسنین در کمیته امداد استان که از سال ۸۷ تا کنون آغاز شده است، افزود: ۱۵ هزار و ۱۰۳ حامی حقیقی و ۱۶ حامی حقوقی از فرزندان ایتام و محسنین استان حمایت می‌کنند.

وی به اجرای طرح "هر کارمند یک حامی" با هدف جذب پدران معنوی برای حمایت از ایتام و فرزندان محسنین در استان از اواسط سال‌گذشته اشاره کرد و گفت: ۳۲ هزار و ۵۷۳ کارمند دراستان می‌تواند با مراجعه به سایت mohsenin.ir و ekram.emdad.ir یا ادارات کمیته امداد در سطح استان در این طرح ثبت‌نام و با پرداخت ماهیانه حداقل ۵۰۰ هزار ریال حامی یک یتیم یا فرزندان محسنین شوند.

به گزارش ایرنا، ۳۹ هزار خانوار با جمعیتی بیش از ۹۰ هزار نفر در استان زیرپوشش خدمات این نهاد حمایتی قرار دارند، که ۶۰ درصد افراد زیرپوشش این نهاد زنان سرپرست خانوار هستند.