حسین فتحی در نشست شنبه شب خود با دبیر اول کمیسیون اجتماعی مجلس و عضو ناظر مجلس در ستاد ساماندهی مشاغل خانگی افزود: ۱۷ هز...

حسین فتحی در نشست شنبه شب خود با دبیر اول کمیسیون اجتماعی مجلس و عضو ناظر مجلس در ستاد ساماندهی مشاغل خانگی افزود: ۱۷ هزار و ۲۵۰ نفرآسیب دیده از کرونا در آذربایجان شرقی در سامانه تسهیلات کرونایی مشاغل آسیب دیده ثبت نام کرده اند و پرداخت تسهیلات به آنان از طریق شبکه بانکی همچنان ادامه دارد.

وی اظهار کرد: سهم بخش تعاون در اقتصاد باید به ۲۵ درصد برسد در حالی که این رقم در زمان حاضر تنها ۹ درصد است.

وی با اشاره به روند تسهیلات و اقدامات انجام گرفته در راستای حمایت و اعطای تسهیلات برای توسعه مشاغل خانگی گفت: اعتبار ابلاغ شده سال قبل در این زمینه ۷ میلیارد تومان بود که امسال به ۸ میلیارد افزایش یافته است.

فتحی ادامه داد: سال قبل ۱۰۰ درصد تسهیلات مشاغل خانگی به پشتیبانان اختصاص یافت، اما امسال بر اساس تصمیمات اتخاذ شده ۷۰ درصد تسهیلات به پشتیبانان و ۳۰ درصد  در حوزه مستقل (خود اشتغالی) اختصاص پیدا کرده است.

از تمام ظرفیت‌ها برای توسعه اشتغال استفاده می شود

دبیر اول کمیسیون اجتماعی مجلس نیز در این نشست گفت: حرکت ها و برنامه های ما به صورت فرآیندوار و با برنامه عملیاتی با بهره مندی از تمام ظرفیت های بالقوه و باالفعل می باشد و امیدواریم با ارتقاء سطح اختیارات مدیران استانی شاهد رونق و جهش تولید در آذربایجان شرقی باشیم.

حسین حاتمی با اشاره به ظرفیت‌های بالای مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید از تمام ظرفیت‌ها برای توسعه اشتغال در کشور استفاده کنیم.

 وی افزود: ظرفیت شورای هماهنگی ادارات و سازمان‌های تابعه وزارت و واحدهای اقتصادی با محوریت این اداره کل در هم افزایی و بهره‌مندی از ظرفیت های مشترک در راستای توسعه اشتغال و توسعه کمی و کیفی خدمات و محصولات قابل توجه است و باید از این ظرفیت های در راستای ارتقاء تولید و بهره وری کار و توسعه و ایجاد اشتغال استفاده کرد.

عضو ناظر مجلس در ستاد ساماندهی مشاغل خانگی کشور  با تاکید بر حل موانع و مشکلات شرکت آذریت از مجموعه شرکت های تولیدی گروه شستا، خواستار احصای مشکلات موجود و افزایش ظرفیت و توان تولید و اشتغال و مطالعات پیرامون بازسازی، ریکاوری و دایره توجه به ظرفیت ها و قابلیت های خالی این شرکت تولیدی شد.

 دبیر اول کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه در قبال کشور و استان مسئول هستیم، اضافه کرد: مسائلی را که قابلیت پیگیری در سطح کشوری دارد، پیگیری خواهیم کرد و حرکت ها و برنامه های ما به صورت فرآیندوار و با برنامه عملیاتی با بهره مندی از تمام ظرفیت های بالقوه و باالفعل است.

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی از فرصت فراهم شده برای تشکیل شرکت تعاونی توسعه عمران شهری در خداآفرین خبر داد و افزود: بی شک فعالیت‌ این شرکت تعاونی نقش مهمی در توسعه منطقه‌ و ایفای نقش بیشتر مردم در توسعه سرمایه‌گذاری و توسعه عمران منطقه خواهد داشت.