غلامرضا رسول زاده روز یکشنبه در بازدید از روند آسفالت ریزی جاده هشترود به مراغه افزود: در حال حاضر ۹۰۰ محور با ۱۲ گروه در حال آسفالت ریزی در جاده های اصلی و فرعی استان هستند.وی با بیان ای...

غلامرضا رسول زاده روز یکشنبه در بازدید از روند آسفالت ریزی جاده هشترود به مراغه افزود: در حال حاضر ۹۰۰ محور با ۱۲ گروه در حال آسفالت ریزی در جاده های اصلی و فرعی استان هستند.
وی با بیان اینکه هنوز اعتبارات سال ۹۹ ابلاغ نشده است، گفت: با این حال با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان جاده های استان در حال ایمن سازی و آسفالت ریزی هستند.
معاون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: لکه‌گیری، بهسازی و آسفالت راه‌های شریانی استان ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
وی از رانندگان عبوری در این جاده ها خواست با توجه به اجرای این عملیات و اعمال محدودیت ترافیکی با نزدیک شدن به محل بهسازی جاده ها احتیاط کرده و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند. 
علی ابوالحسنی رییس اداره حمل و نقل جاده ای هشترود هم گفت: با توجه به اینکه در محور هشترود مراغه به خصوص فاصله هشترود تا نظرکهریزی با از بین رفتن آسفالت مواجه هستیم،  ۶ کیلومتر از این محور با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان آسفالت ریزی می شود و پس از ابلاغ اعتبارات امسال ۲۰ کیلومتر دیگر به پیمان آسفالت ریزی خواهد رفت.
آذربایجان شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.