...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، «محمد دهقانی فیروزآبادی» ظهر امروز (۱۲مرداد) در گفتگو با رسانه های گروهی درباره آخرین وضعیت بیماری کووید ۱۹ در خراسان جنوبی، اظهار کرد: هم اکنون ۱۵۲ بیمار با علائم بیماری حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان خراسان جنوبی بستری‌ هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: از این تعداد ۶۶ نفر مبتلا به ویروس کرونا هستند و متاسفانه ۱۶ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال چهار نفر وخیم است.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته یک نفر در خراسان جنوبی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخت، عنوان کرد: تاکنون آمار قربانیان این بیماری در خراسان جنوبی به ۱۰۶ نفر رسیده است.

دهقانی فیروزآبادی  با اشاره به اینکه ۵۸ درصد انتقال بیماری کرونا از تجمعات خانوادگی است، ادامه داد: همچنین ۱۴.۷ درصد انتقال مربوط به سابقه مسافرت و ۱۴.۹ درصد مربوط به انتقال شغلی است.

وی بیان کرد: طی یک هفته گذشته سه هزار و ۹۰۰ بازدید از صنوف مختلف سطح استان انجام شد که میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ۶۸ درصد بوده است.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به ۱۱۷ مورد بازدید از ادارات، عنوان کرد: میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در ادارات سطح استان نیز ۶۵ درصد بوده است.


دهقانی فیروزآبادی با تاکید بر اهمیت استفاده از ماسک در پیشگیری از انتقال بیماری کرونا، گفت: استفاده از ماسک در کارکنان ۷۷ درصد، مراجعین به صنوف ۸۳ درصد، کارکنان ادارات ۸۵ درصد و مراجعین به ادرات ۹۴ درصد بوده است.

پایان پیام/375

ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|

|

|