به گزارش ایرنا، سهیل سلطانی روز چهارشنبه در ستاد مقابله با کرونا، افزود: ۷۱ درصد از کل فوتی‌های کرونا در استان دارای بیماری‌های زمینه‌ای و ۲۹ درصد بدون بیماری زمینه‌ای بوده‌اند. سلطانی...

به گزارش ایرنا، سهیل سلطانی روز چهارشنبه در ستاد مقابله با کرونا، افزود: ۷۱ درصد از کل فوتی‌های کرونا در استان دارای بیماری‌های زمینه‌ای و ۲۹ درصد بدون بیماری زمینه‌ای بوده‌اند.

سلطانی با اشاره به مهمترین خطر مواجهه بیماران بستری و سرپایی کرونا از ۲۳ تا ۳۰ دیماه، گفت: تماس با موارد مثبت کرونا در این مدت، بیشترین عامل ابتلا به کرونا در استان بوده است که باید تیم‌های رهگیری و غربالگری با جدیت بیشتری برای شناسایی آنها تلاش کنند.

وی با اشاره به وضعیت کرونا در استان قزوین، گفت: هم اینک استان در مقایسه با سایر استان‌ها در میانه جدول شیوع کرونا قرار دارد و ۲ شهرستان قزوین و تاکستان در وضعیت زرد و مابقی شهرستان‌های استان دارای وضعیت آبی هستند.

سلطانی ادامه داد:هم اینک ۱۷۰ بیمار کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند و ۲۰ بیمار بدحال به ونیتلاتور وصل بوده و هیچ بیمار کرونایی در انتظار آی سی یو نداریم.

این مسوول گفت: چند روز است که تعداد فوتی‌های صفر را در استان تجربه می‌کنیم که خبر خوشحال کننده‌ای است و امیدواریم عدد صفر فوتی‌ها را همچنان داشته باشیم.

وی اضافه کرد: الان شرایط کرونایی استان از نظر موارد بستری از خرداد و اردیبهشت سال جاری بهتر است و امیدواریم با تداوم اجرای طرح شهید سلیمانی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی همچنان این روند مطلوب تداوم یابد.