سید یدالله حسینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در بررسی‌ها و پیگیری‌های انجام شده، شماری از این دانش آموزان هنوز شناسایی نشده است و نشانی از محل سکونت آنان در دست نیست....

سید یدالله حسینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در بررسی‌ها و پیگیری‌های انجام شده، شماری از این دانش آموزان هنوز شناسایی نشده است و نشانی از محل سکونت آنان در دست نیست.

وی اظهار داشت: امسال ۲۴ هزار و ۱۰۰ دانش آموز پایه اول ابتدایی در سطح استان معادل ۹۹.۶۳ درصد جذب شدند.

حسینی تصریح کرد: همچنین ۷۷۳ نفر دانش آموز لازم التعلیم زیر ۱۱ سال در استان شناسایی شدند که از این تعداد ۱۲۸ نفر جذب گردیدند.

این مسوول دارا بودن بیماری‌های صعب‌العلاج، معلولیت‌های ذهنی و جسمی، ازدواج زودهنگام و آموزش ناپذیر بودن این دانش‌آموزان، مهاجرت بدسرپرستی و کوچ نشینی را از جمله دلایل ترک تحصیل و یا بازماندگی از تحصیل عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: براساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش توجه به آموزش دانش‌آموزان لازم تعلیم از ضرورت و اهمیت بالایی برخوردار است و سال گذشته ۷۰۰ نفر لازم التعلیم در استان قزوین شناسایی شدند که از این تعداد نیمی جذب کلاس‌های درس شدند.

حسینی اضافه کرد: با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر بازگشایی مدارس در مناطق زرد و آبی کرونا، دانش آموزان پایه اول و دوم ابتدایی از اول بهمن ماه به‌صورت حضوری در کلاس‌های درس حاضر خواهند شد.

وی با بیان اینکه شهرهای که در مناطق آبی قرار دارند، اظهار داشت: در این شرایط تمامی مدارس که کمتر از ۵۰ دانش‌آموز دارند کلاس‌های درس به صورت حضوری خواهد بود.

معاون آموزش ابتدایی استان قزوین افزود:: آموزش‌های مجازی در بستر شبکه شاد در کنار کلاس‌های حضوری در سایر مناطق همچنان ادامه دارد.

وی یاد آور شد: هم‌اکنون بیش از ۹۰ درصد دانش آموزان قزوینی و ۱۰۰ درصد معلمان عضو شبکه شاد هستند و از برنامه‌های آموزشی این شبکه استفاده می‌کنند.

استان قزوین دارای ۲۳۵ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.