...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، «محمد دهقانی فیروزآبادی» شامگاه (۲ فروردین) به رسانه های گروهی در خصوص دلیل عدم اعلام نمونه مثبتی از کرونا در استان خراسان جنوبی طی ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و گفت: آزمایشگاه تشخیص کرونا در استان روز گذشته نیاز به گندزدایی و  ضدعفونی کامل داشت بنابراین آزمایشی انجام نشد و از امروز مجدد فعالیت خود را آغاز کرده که فردا آمار دو روزه آزمایشات تشخیص کرونا در استان اعلام خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اجرای طرح غربالگری برای مقابله با کرونا، بیان کرد: تاکنون ۱۵۶هزار و ۱۶۳خانوار به صورت تلفنی غربالگری کرونا شدند که ۶۳ درصد جمعیت خانوار  استان را شامل می‌شود.

دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: از این تعداد یک هزار و ۳۲۳ نفر در ارزیابی اولیه مثبت بوده و به مراکز جامع سلامت ارجاع و ویزیت شدند که ۸۱۶ نفر هیچ مشکلی نداشتند و به ۴۳۹ نفر توصیه به استراحت در منزل شده است.

وی افزود: همچنین ۶۵ نفر در ارزیابی اولیه نیازمند ارجاع به متخصص داشتند و برای ۳ نفر درمان دارویی آغاز شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تاکنون ۴۲ هزار و ۵۹ نفر در استان از طریق سامانه خوداظهاری یا همان سایت salamat.gov.ir غربالگری کرونا شده‌اند.

دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه پایش سلامت یا همان تب سنجی در ورودهای شهر باید شبانه روزی انجام شود، افزود: مراکز تجاری غیرضروری استان تا ۱۵ فروردین تعطیل می‌شوند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۲۰ هزار و ۶۱۰ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده، هزار و ۵۵۶ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۷ هزار و ۶۳۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

تعداد موارد مثبت کرونا در خراسان جنوبی تا دیروز (جمعه) ۱۶۳ نفر بود و امروز موارد جدیدی در این استان اعلام نشده است.

پایان پیام/375

ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|

|