یدالله موحد روز شنبه در بازدید از شعب حوزه قضایی جیرفت تعداد ورودی پروندهای شعب شوراهای حل اختلاف جنوب استان کرمان را طی سال جاری ۹ هزار و ۱۶۲ پرونده اعلام کرد و از حل و فصل ۲ هزار و ۸۰۴ پرو...

 یدالله موحد روز شنبه در بازدید از شعب حوزه قضایی جیرفت تعداد ورودی پروندهای شعب شوراهای حل اختلاف جنوب استان کرمان را طی سال جاری ۹ هزار و ۱۶۲ پرونده اعلام کرد و از حل و فصل ۲ هزار و ۸۰۴ پرونده از ابتدای سال جاری تا کنون در این منطقه خبر داد.

وی تصریح کرد: امسال هشت هزار و ۸۸۹ پرونده در شعب شوراهای حل اختلاف جنوب استان کرمان مورد رسیدگی قرار گرفته است.

به گفته موحد، در حال حاضر شعب شوراهای حل اختلاف در شهرستان های رودبارجنوب، قلعه گنج، جازموریان، فاریاب، عنبرآباد، کهنوج، منوجان و جیرفت فعال هستند.

رییس کل دادگستری استان کرمان به فعالیت شعب شوراهای حل اختلاف ویژه زندان در شهرستان‌های جیرفت، کهنوج و منوجان نیز اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۷۶ پرونده به این شوراها وارد و ۷۱ پرونده مختومه شده که از این تعداد۶۱ پرونده به صلح و سازش ختم شده است.

وی از آزادی پنج زندانی با کمک شوراهای حل اختلاف ویژه زندان از زندان‌های جنوب استان کرمان خبر داد و گفت: این زندانیان طی سال جاری آزاد شده‌اند. با ایجاد صلح و سازش در پرونده‌های قتل نیز یک فقره پرونده به صلح و سازش ختم شد.

موحد تعداد شعب شورای حل اختلاف شهری و روستایی استان کرمان را ۳۱۷ مورد برشمرد و از خدمات رسانی این شعب برای صلح و سازش دعاوی و اختلافات خبر داد.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۱۶۲ هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف استان کرمان مورد رسیدگی قرار گرفت، گفت: از این تعداد ۴۷ هزار پرونده منتهی به صلح و سازش شده و بر این اساس ۴۲ درصد پرونده های قابل صلح و سازش در استان کرمان به صلح وسازش ختم شده است.

او با بیان اینکه یک هزار و ۴۵۰ عضو و دبیر در شوراهای حل اختلاف استان کرمان و ۱۲۰ قاضی نیز با این مجموعه همکاری دارند، اظهار داشت: استان کرمان در زمینه صلح و سازش پروندها رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داده است.

رییس کل دادگستری استان کرمان تعداد شورای حل اختلاف ویژه زندان این استان را ۱۲ مورد برشمرد و از صلح و سازش ۲۹ پرونده قتل طی سال گذشته توسط این شوراها خبر داد.