به گزارش ایرنا، "خسرو عزیزی" شامگاه سه شنبه در نشست مجازی با خبرنگاران بیان کرد: اکنون هشت هزار و ۳۰۰ دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند. وی با بیان اینکه در سال ۹۳ نسبت دانشجو به است...

به گزارش ایرنا، "خسرو عزیزی" شامگاه سه شنبه در نشست مجازی با خبرنگاران بیان کرد: اکنون هشت هزار و ۳۰۰ دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند.

وی با بیان اینکه در سال ۹۳ نسبت دانشجو به استاد دانشگاه لرستان ۳۴ به یک بود، افزود: در سال ۹۹ حدود ۱۱۰ عضو هیات علمی در این دانشگاه جذب شده است و نسبت به ۲۴.۴ رسیده است و این در حالی است که ایده آل ترین نسبت در یک دانشگاه استاندارد ۱۸ به یک است که فاصله کمی با شرایط ایده ال داریم.

عزیزی ادامه داد: اکنون ۱۵۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه لرستان تحصیل می کنند که اگر بیماری کووید ۱۹ شیوع نداشت این تعداد به ۳۰۰ نفر می رسید.

وی عنوان کرد:مدیریت همکاری های علمی و بین المللی در دانشگاه لرستان ایجاد شده و در راستای تبادلات علمی، تحقیقات و پژوهش های مشترک تفاهم نامه هایی منعقد شده  و توسعه دیپلماسی علمی بین المللی از اهداف این دانشگاه است.

رییس دانشگاه لرستان گفت: دانشجویان خارجی دانشگاه لرستان سفیران فرهنگی استان لرستان هستند و در این راستا بستر و امکانات لازم برای جذب دانشجویان خارجی در این دانشگاه فراهم شده است.

وی افزود: رتبه دانشگاه لرستان در رتبه بندی پایگاه علوم جهان اسلام در سال ۹۷-۹۷ حدود ۱۰ پله ارتقا داشته  و به رتبه ۳۳ رسیده است و با توجه به رشد تولید علم ۴۰۰ درصدی دانشگاه لرستان در سالهای اینده به ۲۱ تا ۳۰ خواهد رسید.

عزیزی اظهار داشت: بسیاری از پایان نامه ها و طرح های تحقیقاتی دانشگاه لرستان در مرکز تحقیقات و کشاورزی استان استفاده می شود و سیاست های دانشگاه استفاده از طرح های دانشگاه در راستای کاربردی و تقاضا محور شدن است.

رییس دانشگاه لرستان گفت: در وضعیت کنونی شیوع ویروس کرونا سلامت دانشجویان خط قرمز است و بر اساس ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا حضور فیزیکی دانشجویان در دانشگاه امکان پذیر نیست اما به سرعت بسترفعالیت دانشجویان در فضای مجازی مهیا شد و حتی کرسی های آزاد اندیشی در این فضا برگزار شد.

وی افزود: در بحث تولید علم  کارهای علمی شیوع کرونا هیچ خللی به این مورد وارد نکرده است و اساتید دانشگاه در زمینه تولیدمقالات و چاپ کتاب فعال هستند و در مرکز نوآوری بسیاری از دانشجویان و اساتید مشغول فعالیت هستند و در دولت تدبیر و امید تعداد شرکت های دانش بنیان دانشگاه ۲ برابر شده است.