سردار عبدالرضا آقاخانی عصر یکشنبه در هفتمین جلسه شورای ترافیک قم در تالار امام جواد (ع) استانداری اظهار داشت: طبق گفته استانداری در سال ۹۷ وصولی جرایم در استان نداشتیم. وی بیان داشت: ا...

سردار عبدالرضا آقاخانی عصر یکشنبه در هفتمین جلسه شورای ترافیک قم در تالار امام جواد (ع) استانداری اظهار داشت: طبق گفته استانداری در سال ۹۷ وصولی جرایم در استان نداشتیم.

وی بیان داشت: اگر درصدی از مبالغی که به عنوان جریمه از رانندگان متخلف گرفته شده به استان داده شود، در برطرف کردن نقاط حادثه خیز، خط کشی ها و نصب علائم هشدار دهنده که به پول و اعتبار نیاز دارد، بسیار موثر می‌باشد.

وی  با اذعان به اینکه موضوع سوانح رانندگی درون شهری قم و مرگ و میرهای ناشی از آن نگران کننده است، گفت: از ابتدای سالجاری تا پایان مهرماه ۱۶۰ تن بر اثر رانندگی در این استان جان خود را از دست دادند، که این رقم برای قم زیاد است‌.

آقاخانی گفت: با توجه به دغدغه وزیر کشور و سایر مسئولان و همچنین دغدغه ویژه‌ای که رهبر معظم انقلاب در مورد تصادف های فوتی دارند، و سهمی که در این زمینه برای هر دستگاه اجرایی مشخص شده، ولی متاسفانه این سهم در قم کم رنگ است و آنچه انتظار مسئولان است،عملیاتی نشده است، به همین علت رصد کردن وظایف دستگاه خیلی مهم است، و باید در دستور کار قرار بگیرد.