سید محسن حسینی  روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مجموع اعتبارات هزینه شده برای ۲۱ پروژه  ۲۷۵ میلیارد و ۶۴۳ میلیون ریال است که این پروژه ها از محل اعتبارات استانی، ملی و جاری...

سید محسن حسینی  روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مجموع اعتبارات هزینه شده برای ۲۱ پروژه  ۲۷۵ میلیارد و ۶۴۳ میلیون ریال است که این پروژه ها از محل اعتبارات استانی، ملی و جاری تأمین اعتبار شده و زمینه اشتغال ۱۶۲ نفر بصورت موقت و سه نفر بصورت دائم  را فراهم  آورده است.

وی فاز ۲ آبرسانی به دوران محله چابکسر با لوله گذاری به طول  سه هزار و ۵۰۰  متر و اعتبار ۱۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و ارتقای تصفیه خانه های آب در شهرهای رشت، رودسر، صومعه سرا، شفت، کوچصفهان و گوراب زرمیخ را  از دیگر پروژه های آماده بهره برداری در هفته دولت ذکر و بیان کرد:  ارتقای تصفیه خانه های این شهرها با استفاده از اعتبارات ملی به مبلغ پنج میلیارد ریال اجرا می شود.

وی  همچنین با اشاره به اجرای فاز ۲ شبکه جمع آوری فاضلاب مسکن مهر رشت و توسعه شبکه فاضلاب مناطق مختلف شهر رشت به طول ۶۰۰ متر افزود: جمع آوری فاضلاب مسکن مهر از محل اعتبارات ملی به میزان ۵۰ میلیارد ریال اجرا شد و پروژه جمع آوری و انتقال فاضلاب به تصفیه خانه فاضلاب شهر فومن به طول ۴۳۸ متر نیز از همین محل به میزان ۹ میلیارد ریال اجرا شد.

حسینی تصریح کرد: ساخت ایستگاه پمپاژ واسط سایت آبرسانی صفرابسته، توسعه شبکه آبرسانی کلویر و نویر انزلی، تأمین آب آشامیدنی روستای کیاسه و حفر و تجهیز دو حلقه چاه در شهرستان رشت ، افزون بر ۲۸ هزار متر لوله گذاری و توسعه شبکه آب درشهرستان های رشت، آستانه اشرفیه، تالش، رضوانشهر و لاهیجان  از پروژه هایی است که  در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل آبفای گیلان همچنین نصب و راه اندازی سامانه الکترولیز نمک طعام را از دیگر پروژه های اجرایی هفته دولت اعلام و خاطرنشان کرد: این پروژه با استفاده از اعتبارات ملی به میزان یک میلیارد ریال در سیاهکل اجرا شد و بهسازی سیستم فیلتراسیون احمدسرگوراب شفت نیز از دیگر پروژه های قابل افتتاح این ایام می باشد.

در حال حاضر ۹۹.۹۳ درصد جمعیت شهری و ۷۷.۳۲ درصد جمعیت روستایی استان از خدمات آب شرب بهداشتی بهره مند می باشند.