حمیدرضا پوریوسف روز شنبه در نشست خبری این جشنواره افزود: در این جشنواره که با حضور گروه‌های نمایشی معلولان از استان‌های مختلف برگزار می‌شود تلاش شده است از اثر درمانی تئاتر برای توانمندسازی ج...

حمیدرضا پوریوسف روز شنبه در نشست خبری این جشنواره افزود: در این جشنواره که با حضور گروه‌های نمایشی معلولان از استان‌های مختلف برگزار می‌شود تلاش شده است از اثر درمانی تئاتر برای توانمندسازی جسمی و اعتماد به نفس این قشر بهره گرفته شود.

وی ادامه داد: پس از اعلام فراخوان برگزاری این جشنواره ۱۴۰ اثر هنری از سوی گروه‌های نمایشی معلولان از ۱۱ استان به دبیرخانه رسید که ۸۵ اثر به مرحله بازبینی راه یافت.

وی گفت: از این تعداد ۳۰ تئاتر برای نمایش در این دوره انتخاب شد.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی افزود: این جشنواره در سه بخش تئاتر خیابانی، صحنه‌ای و کودک و نوجوان از چهارم اسفند به مدت سه روز در مشهد برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این جشنواره مدیریت حرکات ریز بدنی در افراد دارای معلولیت، ایجاد هماهنگی بین مخچه، چشم و اعضای دیگر بدن و تقویت عضلات، همچنین افزایش حس اعتماد به نفس و به نمایش گذاشتن توانمندی این قشر است.

وی گفت: معولان استان‌های اصفهان، البرز، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، قم، کردستان، کرمانشاه، لرستان، مرکزی و همدان در این جشنواره شرکت کرده‌اند.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این نشست گفت: در حوزه تئاتر و دیگر عرصه‌های نمایشی برای استفاده و زمینه سازی حضور افراد دارای ناتوانی جسمی کم کاری شده است.

محمدرضا محمدی افزود: برگزاری این جشنواره فرصتی است که با شناسایی استعدادهای معلولان در این عرصه علاوه بر معرفی آنان به جامعه از این ظرفیت‌ها و استعدادها استفاده شود.

۱۲۶ هزار معلول در بهزیستی استان خراسان رضوی پرونده دارند.