حسین دشتی روز شنبه در حاشیه اهدای این جهیزیه ها به نوعروسان تحت حمایت این نهاد که توسط خیرین مرکز نیکوکاری محسنین اردبیل اعطا شد، افزود: برای تهیه این تعداد جهیزیه ۱۸ میلیارد ریال هزینه شده ا...

حسین دشتی روز شنبه در حاشیه اهدای این جهیزیه ها به نوعروسان تحت حمایت این نهاد که توسط خیرین مرکز نیکوکاری محسنین اردبیل اعطا شد، افزود: برای تهیه این تعداد جهیزیه ۱۸ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی با بیان اینکه جهیزیه‌های اهدایی به نوعروسان نیازمند ساکن در همان محله اعطا می‌شود، اظهارداشت: مراکز نیکوکاری نقش مهمی در تامین نیازهای ضروری نیازمندان با همکاری و همیاری اهالی محله دارند.

وی با اشاره به اینکه جهیزیه‌های اهدایی توسط مرکز نیکوکاری محسنین به نام شهدای محله و مدافع حرم اردبیل مزین شده، بیان کرد: هدف از این کار توجه به برکت خون شهدا در پایداری و تحکیم بنیان خانواده و ترویج فرهنگ ایثار در جامعه است.

وی با بیان اینکه مراکز نیکوکاری و موسسات خیریه خدمات حمایتی زیاد و گسترده‌ای به اقشار آسیب‌پذیر و نیازمندان واقعی ارائه می‌کنند، اضافه کرد: این مراکز علاوه بر شناسایی خیرین با جمع‌آوری کمک‌های نیکوکاران اقلام ضروری و مورد نیاز فقرا و تهیدستان را توسط هیات امنای مساجد و ریش‌سفیدان محله به دست خانوارهای بی‌بضاعت می‌رسانند.

دشتی با اشاره به اینکه شناسایی نیازمندان و مشکلات اساسی آنها در مراکز نیکوکاری آسان‌تر و دقیق‌تر صورت می‌گیرد، گفت: خیرین نیز علاوه بر شفاف‌سازی و آگاهی از محل هزینه‌کرد کمک‌های خود، به شکل ساده‌تری می‌توانند از اقشار آسیب‌پذیر حمایت کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه وجود مراکز نیکوکاری در مساجد و محله‌های استان اردبیل موجب ارتقای همبستگی اجتماعی شده، افزود: گسترش مراکز نیکوکاری باعث توانمندسازی محرومان و کاهش فقر و محرومیت در جامعه خواهد شد.

او با بیان اینکه افزایش کمک‌های مردمی به کمیته امداد نشاگر حسن اعتماد عمومی به این نهاد است، اظهارداشت: تمام کمک‌های مردمی در اسرع وقت و بر اساس سیستم نیازسنجی این نهاد در بین اقشار آسیب‌پذیر استان توزیع می‌شود.

وی اظهارامیدواری کرد با مشارکت گسترده خیرین و آحاد مختلف جامعه در طرح‌های حمایتی کمیته امداد استان اردبیل شاهد ریشه‌کنی فقر و محرومیت از جامعه باشیم.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: خیرین از طریق کد آنی‌ پرداخت #۰۴۵*۸۸۷۷* می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست خانوارهای بی‌بضاعت استان برسانند.

۳۸ هزار و ۲۰۰ خانوار با جمعیت حدود ۸۰ هزار نفر در استان اردبیل تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.