به گزارش روز چهارشنبه از  پایگاه خبری پلیس مازندران  سرهنگ ولی الله گنجیان مقدم اماکن خصوصی  سرقت شده را شامل ساختمان های نیمه کاره، ادوات کشاورزی در مزارع و باغات عنوان کرد و به شهروندان در...

به گزارش روز چهارشنبه از  پایگاه خبری پلیس مازندران  سرهنگ ولی الله گنجیان مقدم اماکن خصوصی  سرقت شده را شامل ساختمان های نیمه کاره، ادوات کشاورزی در مزارع و باغات عنوان کرد و به شهروندان در خصوص رعایت نکات ایمنی، حفاظتی و مراقبتی هشدار داد.

وی تصریح کرد: بی دقتی در نگهداری اموال و عدم رعایت نکات ایمنی و حفاظتی از سوی مالباختگان یکی از دلایل عمده در بروز این سرقت ها است که لازم است، پیمانکاران ضمن رعایت نکات ایمنی و هشدارهای پلیس نسبت به گماردن نگهبان در ساختمان های نیمه کاره و باغداران و کشاورزان نسبت به تهیه حفاظ مقاوم برای پمپ آب در زمین های کشاورزی، فرصت ارتکاب جرم را کاهش دهند.

رئیس پلیس پیشگیری استان مازندران با تاکید بر اینکه حذف زمینه های وقوع جرم و پیشگیری از سرقت تنها بر عهده پلیس نیست، افزود: پلیس با ماموریت های متنوع ومتعددی مواجه است به همین دلیل همیشه نیازمند همراهی مردم از طریق عمل به توصیه های پیشگیرانه است.

سرهنگ گنجیان مقدم خاطر نشان کرد: ماموران انتظامی کلانتری ها و پاسگاه ها با تلاش شبانه روزی و با شناسایی نقاط مستعد جرم و اجرای گشت های هدفمند موفق به کشف ۵۳ درصد از سرقت اماکن خصوصی شدند .

رئیس پلیس پیشگیری استان مازندران، گفت: اگر چه پلیس اقدام به شناسایی و دستگیری مجرم می کند  اما بدانید همیشه پیشگیری عاقلانه تر، آسان تر و کم هزینه تر از مقابله است.