نجمه سیدآقامیری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:براساس دستورالعمل اعلام شده از سوی وزارت بهداشت از طریق سامانه ۴۰۳۰ با شهروندان در شهر و روستا از طریق مراکز و خانه‌های بهداشت ت...

نجمه سیدآقامیری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:براساس دستورالعمل اعلام شده از سوی وزارت بهداشت از طریق سامانه ۴۰۳۰ با شهروندان در شهر و روستا از طریق مراکز و خانه‌های بهداشت تماس گرفته شده و علایم بالینی آنها مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در ابتدای فراگیری ویروس کرونا در آبادان پنج مرکز ۱۶ ساعته نمونه‌گیری از افراد ناقل را برعهده داشتند که با توجه به کاهش تعداد مراجعه کنندگان، هم اکنون تنها سه مرکز فعال و نمونه گیری تست پی سی آر در مرکز ۱۶ ساعته امام خمینی(ره) آبادان انجام می‌شود.

سیدآقامیری به کاهش میزان ابتلا به کووید ۱۹ در شهرستان آبادان با توجه رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم اشاره کرد و گفت:هم‌اکنون بیمارستان‌های طالقانی و نفت آبادان سفید شدند و پذیرش بیماران کرونایی فقط در بیمارستان طالقانی انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا ۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰مرکز شهری، ۱۸مرکز روستایی، ۱۳۲خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان های زیر مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره مند هستند.

به گزارش ایرنا موارد مثبت از بیماری کووید ۱۹ یا ویروس کرونا از اواخر بهمن پارسال در کشور مشاهده شد.

شیوع این ویروس بر بیشتر فعالیت‌های اقتصادی، آموزشی ، اداری اجتماعی و فرهنگی خوزستان تاثیر بسیار بالایی گذاشته است.