فرماندهی انتظامی یزد در پی خسارت به چند دستگاه خوردو شهروندان از مردم خواست در صورت شناسایی یا اطلاع از هویت متهمان مراتب را با تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند. شنبه شب  فرد یا افرادی در ش...

فرماندهی انتظامی یزد در پی خسارت به چند دستگاه خوردو شهروندان از مردم خواست در صورت شناسایی یا اطلاع از هویت متهمان مراتب را با تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

شنبه شب  فرد یا افرادی در شهرستان یزد خسارت هایی به چند دستگاه خودروهای پارک شده وارد کردند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از پایگاه خیری پلیس، سرتیپ عباسعلی بهدانی‌فرد افزود: شناسایی و دستگیری متهمان با استفاده از کارآگاهان خبره و با در دست داشتن سرنخ‌هایی از آنها در دست اقدام است.

وی اظهار کرد:  تصاویر و مستندات متعاقبا اطلاع رسانی می شود.

یزد 

همچنین معاون دادگستری کل استان یزد در امور شوراهای حل اختلاف  گفت: با تلاش این مجموعه محکوم به قصاص نفس با گذشت اولیای دم از اجرای مجازات رهایی یافت.

محمدرضا حداد با اشاره به اینکه این سومین بخشش محکوم به قصاص نفس در سال جاری در استان است افزود: کاهش جمعیت کیفری زندانیان به عنوان یکی از سیاست‌های این شورا در سال‌های اخیر است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری یزد، وی ادامه داد: در صورت حضور متهم و محکوم در زندان، ناامیدی بر او حاکم می‌شود و یکی از مراجعی که می‌تواند بخشی از این مشکلات را حل و فصل کند شورای حل اختلاف است.

این مسوول قضایی استان یادآور شد: در این راستا یک پرونده قصاص نفس که از سال ۱۳۹۴ در دادگاه مطرح و در حال رسیدگی بود از اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب اشکذر به شعبه ۳۱ شورای حل اختلاف ویژه زندانیان یزد ارجاع و با همت شورای حل اختلاف  منتهی به مصالحه با اولیای دم شد .

حدادزاده خاطر نشان کرد: تلاش‌های صورت گرفته با همکاری مدیرکل زندان‌های استان و نظارت رییس زندان مرکزی و همت اعضای شعبه ۳۱ شورای حل اختلاف جای قدردانی دارد.

هم اکنون در استان یزد سه زندان شامل مرکزی و شماره ۲ شهر یزد و یک زندان در اردکان وجود دارد و  ۲ بازداشتگاه  هم در شهرستان‌های خاتم و ابرکوه دایر است و در مجموع حدود چهار هزار نفر در استان زندانی هستند که جرم اغلب افراد که غیربومی هستند، در ارتباط با مواد مخدر است.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰  هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی‌ها زندگی می‌کنند.