«امید محترمی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: این تسهیلات به ۷۰ کارگاه اقتصاد مقاومتی تزریق شد که با این اقدام ۱۰۰ فرصت شغلی جدید در استان مرکزی ایجاد شد. وی ادامه داد: تسهیلات...

«امید محترمی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: این تسهیلات به ۷۰ کارگاه اقتصاد مقاومتی تزریق شد که با این اقدام ۱۰۰ فرصت شغلی جدید در استان مرکزی ایجاد شد.

وی ادامه داد: تسهیلات اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی در ۱۴ بخش پرورش دام سنگین، کاشت زعفران، صنایع دستی، پرورش مرغ بومی، کشت قارچ و گیاهان دارویی، پرورش شترمرغ و بلدرچین، پرورش زنبور عسل، پرورش ماهی، توسعه محصولات گلخانه‌ای و صنایع تبدیلی به متقاضیان پرداخت شد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه روح الله استان مرکزی اظهار داشت: اعطای این تسهیلات همچنان جریان دارد و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به بسیج سازندگی استان و یا هر یک از شهرستان ها طرح‌های اشتغالزایی خود را ارایه کنند و در صورت تامین اعتبارات، کسب و کار خُرد خود را راه‌اندازی کنند.

محترمی اضافه کرد: در پنج سال اخیر بیش از ۳۰ هزار کارگاه و دوره آموزشی و توانمندسازی در راستای تسهیل در امور متقاضیان و حل مشکلات این قشر با دستگاه های اجرایی استان مرکزی انجام شده است.

وی بیان کرد: تاکنون بیش از ۹۰۰ طرح عمرانی در زمینه انتقال آب روستایی، ساخت پل، آبرسانی کشاورزی، لایروبی قنوات، ساخت استخرآب در مناطق محروم روستایی با اعتباری بالغ بر ۳۲۰ میلیارد ریال انجام شده که نیمی از منابع آن‌ها از اعتبارات داخلی سپاه و بقیه از سوی خیران و دستگاه های اجرایی تامین شده است.

در سال ۱۳۷۹ بسیج سازندگی به فرمان مقام معظم رهبری آغاز به کار کرد و به‌دنبال آن هم اردوهای جهادی با اعزام دانش آموزان و دانشجویان در ایام تعطیلات به مناطق محروم با هدف محرومیت زدایی راه‌اندازی شد.

۵۵۰ گروه جهادی در استان مرکزی سازماندهی شده است.