حجت‌الاسلام علی رستمی روز جمعه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح مهرواره محله همدل سراسری بوده و از سوی بنیاد هدایت تبلیغات اسلامی در استان‌های کشور از جمله کردستان برگزار خواهد ش...

حجت‌الاسلام علی رستمی روز جمعه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح مهرواره محله همدل سراسری بوده و از سوی بنیاد هدایت تبلیغات اسلامی در استان‌های کشور از جمله کردستان برگزار خواهد شد.

وی افزود: این طرح به منظور ایجاد نشاط، امید و تقویت خودباوری برای حضور و مشارکت در حل مسائل توسط اقشار مختلف مردم در محلات برگزار می‌شود و براساس آن از ظرفیت محلات و مجموعه‌های آن برای مشارکت مردم نسبت به حل مسائل محله اقدام می‌شود.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان با اشاره به اینکه براساس فرمایشات مقام معظم رهبری در هرکاری که مردم وارد شدند قطعا گشایش در آن به وجود می‌آید، گفت: مخاطب مهرواره محلات طرح شهید سلیمانی و محله‌های دارای امام جماعت و جوانان پویا و فعال است.

وی یادآور شد: مسائل و مشکلات محلات در قالب این طرح به مسائل اقتصادی، اجتماعی، تربیتی، خانواده، مذهبی، زیرساختی، اخلاقی، زنان، سبک زندگی و سلامت، حقوقی و رسانه و هویت‌بخشی تقسیم می‌شود.

حجت‌الاسلام رستمی با اشاره به مراحل و اقداماتی که از سوی استان‌ها انجام می‌شود، اضافه کرد: تشکیل کمیته مهرواره متشکل از تبلیغات اسلامی، حوزه علمیه، نمایندگان ادارات اوقاف و کانون‌های فرهنگی مساجد استان‌ها است که نسبت به اطلاع‌رسانی و گفتمان‌سازی در خصوص مهرواره محله همدلی اقدام می‌کنند.

وی یادآور شد: ساکنان محلات باید از طریق سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۷۵ و مراجعه به سایت مهرواره برای آموزش نحوه حل مسائل اقدام کنند، ضمن اینکه از ظرفیت دستگاهها، افراد متمکن و صاحب نفوذ در حل مسائل و مشکلات استفاده خواهد شد.

طرح سراسری «مهرواره محله همدل» در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می‌شود و اختتامیه جشنواره نیز در ایام عید قربان تا غدیر پیش‌بینی شده است.