ناصر فغفوری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته در سال ۹۸ در کشور ۸۵۶ میلیون دلار بوده که از این میزان بالغ بر ۱۵۴ میلیون دلار در استان زنجان اتفاق افتاده...

ناصر فغفوری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته در سال ۹۸ در کشور ۸۵۶ میلیون دلار بوده که از این میزان بالغ بر ۱۵۴ میلیون دلار در استان زنجان اتفاق افتاده است.

وی به طرح توسعه جی تی آی (GTI) و پرایمری این شرکت به عنوان یکی از سرمایه گذاری های بزرگ خارجی در استان اشاره کرد و افزود: سرمایه گذاری صورت گرفته برای این واحد بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان است که تا بهمن ماه به بهره برداری می رسد.

این مقام مسئول اظهار داشت: با اجرای طرح توسعه شرکت GTI میزان تولید سیگار این شرکت از ۳۰ میلیارد نخ به ۴۱ میلیارد نخ افزایش می‌یابد.

وی راه اندازی شرکت پاک حیات توسط سرمایه گذاران ترکیه ای و نیز راه اندازی واحدهایی از سوی سرمایه گذاران چینی و آلمانی را از جمله سرمایه گذاری های خارجی در استان عنوان کرد.

فغفوری در خصوص میزان سرمایه گذاری صنعتی صورت گرفته در استان گفت: حجم سرمایه گذاری صنعتی استان در پایان سال ۹۲ بر اساس پروانه های بهره برداری صادره بالغ بر ۲ هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان بود که این میزان هم اکنون به بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی اظهار داشت: بر این اساس رتبه صنعتی استان در کشور از رتبه هیجدهم در سال ۹۲ به رتبه دوازدهم در سال جاری ارتقا یافته است.