معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار شیروان روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کل اعتبارات شهرستان از این محل هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال بود که بین ۲۶ دستگاه اجرایی توزیع شد و توزیع اعتبارات هم...

معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار شیروان روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کل اعتبارات شهرستان از این محل هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال بود که بین ۲۶ دستگاه اجرایی توزیع شد و توزیع اعتبارات همزمان با سفر رهبری در سال ۹۱ آغاز شد که تا سال گذشته ادامه پیدا کرد.

صمد ایزانلو، بیشترین میزان توزیع اعتبارات را مربوط به سال های ۹۱ تا ۹۳ دانست و گفت: تخصیص اعتبارات سفر رهبری ۱۰۰ درصدی است که ۹۶ درصد طرح های آن به صورت کامل اجرا شده و به بهره برداری رسیده و تنها ۴ درصد باقی مانده که باید از محل تعهدات استانی و وزارتخانه ها تامین اعتبار شود و عمدتا در حوزه راه‌سازی است که اعتبارات بالایی را طلب می کند.

وی گفت: اجرای ۸۴ طرح در حوزه گازرسانی روستایی، ۲۰ طرح نوسازی مدارس، ۱۱ طرح هادی روستایی و ۱۱ طرح نیز در بخش راه و شهرسازی از اهم طرح های اجرا شده با اعتبارات سفر رهبری بوده است.

ایزانلو افزود: از طرح های مهم می توان به ساخت چندین فضای آموزشی و ورزشی بزرگ، آغاز گازرسانی به چندین روستای شهرستان، ساخت اردوگاه کاردرمانی زندان، پاسگاه انتظامی باغان و مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست این شهرستان اشاره کرد.

شیروان دومین شهر بزرگ خراسان شمالی است که ۲۴ مهر سال ۹۱ میزبان مقام معظم رهبری بود.

۷۱۸۶/۵۱۳۲