یاور محمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه مطابق باظرفیت هر شهرستان آموزش‌های فنی و مهار...

یاور محمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه مطابق باظرفیت هر شهرستان آموزش‌های فنی و مهارتی ارایه می‌شود، گفت: امسال ۵۰۰ جوانرودی در طرح جهش تولید آموزش های لازم را فرا می گیرند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کرمانشاه خاطرنشان کرد: باتوجه به ظرفیت های تجاری، گردشگری، صنایع دستی، کشاورزی و دامپروری شهرستان جوانرود ارایه آموزش های فنی و حرفه ای  در این راستا  در دستور کار قراردارد.

یاوری، به فعالیت مراکز آموزش فنی و حرفه ای با رعایت دستورالعمل های بهداشتی اشاره کرد و گفت: این آموزش ها موجب می شود که مشکلات رکود کاری ناشی از بیماری کرونا برطرف شود.

وی اظهارداشت : ۳۴ آموزشگاه آموزش فنی و حرفه ای دولتی و ۲۳۰ مرکز آزاد هم اکنون در استان کرمانشاه در رشته های مختلف مشغول فعالیت هستند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کرمانشاه، توسعه آموزش های مهارتی متناسب با نیاز روز را یاد آورشد و گفت:توسعه مهارت های آموزشی متناسب نیاز روز جامعه شهری و روستایی از برنامه های این اداره کل است.

یاوری با بیان اینکه مهارت آموزی یکی از نیازهای مهم برای اشتغال پایدار است، افزود:ترویج فرهنگ مهارت آموزی باید با همت همه دستگاه‌های اجرایی و مردم در جامعه گسترش یابد.

شهرستان جوانرود با بیش از ۷۵ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.