دکتر محمود حسین پور شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان تا دوم فروردین ماه ۱۴۶ نفر است که از این شمار ۱۲۶ نفر مرخص شدند و هشت نفر بستری هستند. وی...

دکتر محمود حسین پور شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان تا دوم فروردین ماه ۱۴۶ نفر است که از این شمار ۱۲۶ نفر مرخص شدند و هشت نفر بستری هستند.

وی با بیان اینکه از روز گذشته تاکنون خوشبختانه مورد مثبتی در استان هرمزگان نداشته ایم، گفت: در مجموع از ابتدای شروع اپیدمی بیماری های تنفسی تاکنون ۹۶۴ نفر به دلیل ابتلا به این بیماری ها در مراکز درمانی هرمزگان بستری شدند که از این شمار ۶۰۹ نفر مشکوک به کرونا بودند و از آنها تست گرفته شد.

دکتر حسین پور تصریح کرد: از این آمار ۱۴۶ نفر مبتلا به کرونا بودند که بیشترین آمار مربوط به بندرعباس با ۷۴ نفر مبتلا است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی و شستشوی مکرر دست ها، گفت: از مردم می خواهیم برای قطع زنجیره انتشار ویروس کرونا با ما همکاری داشته و جز در مواقع ضروری از منزل خارج نشوند.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۱۵۰ کشور سرایت کرده است.

کرونا مانند سایر ویروس‌های تنفسی است که در افراد دارای نقص ایمنی مانند بیماران دیابتی، دیالیزی و دارای بیماری‌های خود ایمنی می‌تواند خطرناک باشد و مرگ‌ و میر آن تاکنون حدود سه درصد گزارش شده است.

این ویروس که از شهر ووهان چین شیوع یافته یک ویروس ناشناخته است و تنها راه مقابله با آن رعایت بهداشت فردی و حاضر نشدن در اجتماعات و محافل عمومی است.

سازمان جهانی بهداشت می گوید حدود ۸۰ درصد از افرادی که به این ویروس مبتلا می شوند علائم خفیفی دارند در حالیکه حدود ۶ درصد آنها دچار علائم جدی نظیر التهابی که در سراسر ریه گسترش می یابد، می شوند.

رعایت نکات بهداشتی به ویژه شستشوی مکرر دست ها و پرهیز از حضور در محیط های شلوغ، از اهمیت ویژه ای در قطع  شیوع زنجیره انتقال کرونا دارد.

آمار مبتلایان به کرونا در کشور تا روز دوم فروردین ماه ۹۹ ،۲۰ هزار و ۶۱۰ نفر اعلام شده است.