به گزارش ایرنا، حمیدرضا فلاح روز یکشننبه افزود: با وجود تحریم‌های ظالمانه و مشکلات اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، رغبت برای...

به گزارش ایرنا، حمیدرضا فلاح روز یکشننبه افزود: با وجود تحریم‌های ظالمانه و مشکلات اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، رغبت برای سرمایه‌گذاری در بخش تولید استان مطلوب است به نحوی که طی چهارماهه امسال ۵۳ هکتار زمین در شهرک‌های صنعتی استان به متقاضیان واگذار شده است.

وی ادامه داد: سال گذشته نیز ۷۴ هکتار زمین به متقاضیان واگذار شد که در مقایسه با سال‌های گذشته آن از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است.

فلاح با اشاره به ۲۲ شهرک صنعتی فعال در استان، تصریح کرد: این تعداد شهرک صنعتی در زمینی به مساحت سه هزار و ۷۰۰ هکتار ایجاد شده و در مجموع سه و نیم درصد وسعت صنعتی کشور را شامل می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: تاکنون ۲ هزار و ۴۰۰ قرارداد با متقاضیان منعقد شده که از این تعداد یک هزار واحد با ظرفیت اشتغال برای ۱۶ هزار نفر بهره‌برداری شده است.

فلاح با گرامیداشت ۲۱ مرداد روز حمایت از صنایع کوچک، یکی از مهمترین ماموریت‌های شرکت شهرک‌های صنعتی را حمایت از این صنایع برشمرد و افزود: تامین مالی از طریق کمک‌های مالی و اعتباری، کمک به رفع موانع تولید و احیای واحدهای راکد، حمایت از پایان‌نامه‌های دانشگاهی، برندسازی صنایع و امکان حضور آن در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی از جمله این حمایت‌ها به شمار می‌رود.

به گزارش ایرنا، یک هزار و ۳۳۳ طرح صنعتی در چهارمحال و بختیاری در حال اجرا است که ۳۰ درصد این طرح‌ها از پیشرفت بیش از ۶۰ درصدی برخوردار است و از این تعداد افتتاح ۹ طرح صنعتی بزرگ سهم استان در سال جهش تولید است.

تعدادی محصولات این استان مانند چادر مشکی، آجرنسوز، مالت، موکت، خوراک آبزیان، محصولات خانگی و برخی محصولات دیگر، در کشور از جایگاه و اهمیت مهمی برخوردار است.