محسن بیاتی نیا، بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان در گفت‌وگو با خبر ورزشی، درباره شکست ولز مقابل تیم ملی اظهار داشت: ابتدا باید به خاطر این برد تبریک بگویم اما این را باید گفت که کاملا مشخص بود تیم حریف حساب چندانی روی ما باز نکرده بود و هرچه از شروع بازی گذشت آن ها تازه متوجه می شدند...

محسن بیاتی نیا، بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان در گفت‌وگو با خبر ورزشی، درباره شکست ولز مقابل تیم ملی اظهار داشت: ابتدا باید به خاطر این برد تبریک بگویم اما این را باید گفت که کاملا مشخص بود تیم حریف حساب چندانی روی ما باز نکرده بود و هرچه از شروع بازی گذشت آن ها تازه متوجه می شدند با چه تیم خوبی روبرو هستند.

وی افزود: تیم ما برنده شد اما قطعاً اشتباهاتی هم داشتیم که با توجه به پیروزی تیم ملی پرداختن به آنها شاید کمتر اهمیت پیدا کند. اما برای نمونه می توانستیم تعویض هایی انجام دهیم که برای برد باشد اما تعویض های کی روش کاملا در جهت کسب یک امتیاز بود. هر چند همان نفراتی که به زمین آمدند باعث شدند تا برنده شویم و روند کار را به گونه‌ای دیگر تغییر دادند.

فوتبالیست اسبق ایران اضافه کرد: ما تا زمانی که بترسیم همیشه می‌بازیم. تیم ملی ما هرجا در مسابقاتش برنده شده و یا جامی کسب کرده زمان هایی بوده که شجاعانه فوتبال بازی کرده است. اما وقتی شجاع نباشیم نمی توانیم نتیجه دلخواه مان را بگیریم.

کارشناس فوتبال ایران یادآور شد: ما در نیمه دوم مقابل انگلیس شجاع بودیم و دو گل به آن ها زدیم. اگر از ابتدا با همین شجاعت بازی می کردیم با آن تعداد گل نمی باختیم. ترسیدن و ترسو بودن عوامل اصلی شکست هستند.

یک تیم هم‌سطح خودمان را شکست دادیم/ ولز فکرش را هم نمی‌کرد با چنین تیمی بازی می‌کند/ کی‌روش از تعویض‌هایش مساوی می‌خواست برد آوردند

وی درباره ترکیب تیم ملی که خیلی ها نسبت به آن انتقاد داشتند گفت: تیمی که شش گل میخورد معمولاً دفاع هایش را عوض می‌کند اما دیدیم کی روش اعتقادی به این موضوع نداشت. انصافاً هم مدافعان تیم ملی در این بازی عملکرد قابل دفاعی داشتند.

بیاتی نیا درباره دروازه بان تیم ملی گفت: حسینی در دو صحنه، یکی ابتدای بازی و یکی اواخر مسابقه دو واکنش فوق العاده نشان داد تا ثابت کند دروازه بان ها چقدر می توانند نقش بزرگی را در تورنمنت های مهم ایفا کنند. حسینی که روی هیچ یک از گلهای بازی با انگلیس مقصر نبود با واکنشهای خوبی که در اوایل بازی داشت نشان داد که روحیه خوبی گرفته و در کنار خط دفاعی تیم در چند نوبت حملات ولز را خنثی کردند.

بازیکن سال های نه چندان دور تیم ملی درباره تیم ولز توضیح داد: برد روحیه‌بخش و خوبی به دست آوریم اما نباید فراموش کنیم که ولز در اروپا تیم خیلی شناخته شده ای نیست. تیمی بود که در پلی آف آخر اروپا راهی جام جهانی شد. به همین خاطر شاید سطح فوتبال ولز در اروپا با سطح فوتبال ایران در آسیا برابر باشد.

یک تیم هم‌سطح خودمان را شکست دادیم/ ولز فکرش را هم نمی‌کرد با چنین تیمی بازی می‌کند/ کی‌روش از تعویض‌هایش مساوی می‌خواست برد آوردند

فوتبالیست قدیمی کشورمان درباره مدل بازی تیم ملی گفت: ای کاش اجازه بدهیم بچه های تیم ملی خلاقیت خودشان را داشته باشند. مثل مربیان ایرانی قدیمی تر که گاهی اوقات همه چیز را به خود بازیکنان می سپردند و اتفاقا در تورنمنت ها جام هم می آوردیم. برای نمونه ما دیدیم که چطور رامین رضاییان در دقیقه نود و هشت بازی به آن صورت از سمت راست نفوذ کرد و آن طور با اعتماد به نفس و یک ضربه چیپ گل دوم را به ثمر رساند.

بیاتی نیا درباره بازی در مقابل آمریکا گفت: نتیجه بازی ما مقابل ولز جدول گروه را به هم ریخت و حالا با این روحیه خوبی که بازیکنان ما به دست آوردند و شرایط بدنی مطلوبی که در تیم مان دیدیم به صعود در بازی آخر امیدوارتر شدیم. امیدوارم بازیکنان در دیدار آخر هم به همین شکل شجاعانه بازی کنند صمن اینکه باید گفت با این پیروزی یکسری حاشیه ها از دور و بر فوتبال دور شدند.