به نظر می‌رسد که روند جدایی توسعه‌دهندگان کارکشته‌ی سری Assassin’s Creed از یوبی‌سافت (Ubisoft) ادامه دارد. این بار کارگردان...

به نظر می‌رسد که روند جدایی توسعه‌دهندگان کارکشته‌ی سری Assassin’s Creed از یوبی‌سافت (Ubisoft) ادامه دارد. این بار کارگردان هنری این فرنچایز، رافائل لاکوست (Raphael Lacoste)، از این ناشر جدا شده است.

لاکوست جدیدترین توسعه‌دهنده‌ی بالارده در تاریخ فرنچایز Assassin’s Creed است که از یوبی‌سافت جدا می‌شود. او یوبی‌سافت را خانه‌ی خود برای ۱۶ سال خواند، اما اعلام کرد که دیگر زمان جدایی فرا رسیده است. او دلیل جدایی خود را آمادگی برای تجربه‌ی چالشی جدید اعلام کرد. هر چند حواشی اخیر مربوط به یوبی‌سافت احتمالا در این تصمیم تاثیرگذار بوده‌اند.

به عنوان عضوی از تیم یوبی‌سافت، لاکوست بر روی برخی از بهترین عناوین سری Assassin’s Creed کار کرده بود. او کارگردان هنری اصلی بازی‌های Assassin’s Creed، Assassin’s Creed: Revalations، Assassin’s Creed: Black Flag، Assassin’s Creed Origins و Assassin’s Creed Valhalla بود. بهار گذشته بود که کارگردان روایی و کارگردان بازی Assassin’s Creed Valhalla هم یوبی‌سافت را ترک کردند.

یوبی‌سافت طی دو سال گذشته فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه کرده است. اولا به خاطر شیوع ویروس کرونا و مشکلات دیگر، بسیاری از بازی‌های این استودیو با تاخیرهای قابل توجه‌ای مواجه شدند. هم‌چنین از نظر کیفی این بازی‌ها درخور نام این ناشر قدیمی نبوده‌اند. ضمنا بسیاری از افراد بالارده در یوبی‌سافت با حواشی شخصی دست و پنجه نرم‌ کرده‌اند. این حواشی منجر به جدایی کارگردان خلاق Assassin’s Creed Valhalla از یوبی‌سافت هم شد. البته طی تمام این جریانات، Assassin’s Creed جز آی‌پی‌های محبوب و پرفروش یوبی‌سافت بوده است.

این اولین بار نیست که سری Assassin’s Creed دچار تغییرات اساسی در تیم توسعه‌دهندگان خود می‌شود. نظر شما چیست؟ آیا این جدایی تاثیر بسزایی در آینده‌ی این فرنچایز خواهد شد؟ بازی Assassin’s Creed Valhalla در حال حاضر بر روی پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، رایانه‌های شخصی، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس و سرویس استریم استدیا در دسترس است.