به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه روسیه روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: بوگدانف و موسی ابومرزوق معاون دفتر سیاسی جنبش حماس در این گفت و گوی تلفنی در خصوص مسائل مهم مربوط به تحکیم روابط دو...

به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه روسیه روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: بوگدانف و موسی ابومرزوق معاون دفتر سیاسی جنبش حماس در این گفت و گوی تلفنی در خصوص مسائل مهم مربوط به تحکیم روابط دوستانه روسیه و فلسطین تبادل نظر کردند.  

 در این بیانیه گفته شد: در رابطه با ابراز نگرانی ابو مرزوق از تصمیم رهبری تشکیلات خودگردان فلسطین برای به تعویق انداختن انتخابات مجلس فلسطین که وحدت فلسطین را دشوارتر می کند، طرف روسی برای میزبانی نشست گروه های فلسطینی در مسکو اعلام آمادگی کرد.

بوگدانف خاطرنشان کرد که سازمان های اصلی فلسطینی می توانند در مسکو برای هماهنگی مواضع خود حول محور سازمان آزادیبخش فلسطین نشست برگزار کنند.  

قرار بود سه انتخابات فلسطین یعنی پارلمانی در تاریخ بیست‌ ودوم می ۲۰۲۱(اول خرداد)، انتخابات ریاستی در سی ‌و یکم جولای (۹ مرداد) و همچنین انتخابات شورای ملی در روز ۳۱ اوت (۹ شهریور) پس از ۱۵ سال وقفه در فلسطین برگزار شود که "محمود عباس" رئیس تشکیلات خودگردان بامداد جمعه گذشته به طور رسمی به تعویق افتادن این سه انتخابات را به دلیل ممانعت رژیم صهیونیستی در برگزاری انتخابات در قدس اشغالی اعلام کرد و گفت که برگزاری انتخابات منوط به امکان مشارکت ساکنان قدس اشغالی در این انتخابات است.

تعدادی از جریان‌ها و گروه‌های فلسطینی با رد این تصمیم مبنی بر به تعویق انداختن انتخابات، هشدار دادند که به تعویق انداختن انتخابات فقط به نفع اشغالگران است.

روسیه با حماس روابط دارد و مقامهای این جنبش فلسطینی بارها با مقامهای روسی دیدار و گفت و گو کرده اند.