به گزارش ایرنا، الکاظمی با اعلام این خبر در صفحه رسمی‌اش در توئیتر نوشت: در این گفت‌وگو درباره توسعه روابط دوجانبه و تقویت همکاری در راستای منافع دو کشور بحث و تبادل نظر شد. وی همچنین...

به گزارش ایرنا، الکاظمی با اعلام این خبر در صفحه رسمی‌اش در توئیتر نوشت: در این گفت‌وگو درباره توسعه روابط دوجانبه و تقویت همکاری در راستای منافع دو کشور بحث و تبادل نظر شد.

وی همچنین نوشت که با بایدن درباره تلاش برای حمایت از امنیت و صلح در منطقه و ادامه همکاری در مبارزه با داعش گفت وگو کرده است.

نخست وزیر عراق افزود: همچنین بر تلاش برای ادامه  گفت‌وگوهای راهبردی دو کشور براساس حق حاکمیت عراق تأکید کردیم.

این گفت وگوی دوجانبه چند روز پس از آن روی می‌دهد که «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو پنجشنبه گذشته در پایان نشست وزیران دفاع این ائتلاف نظامی به طور رسمی اعلام کرد که ناتو تصمیم گرفته تا شمار پرسنل خود در عراق را هشت برابر کرده و از ۵۰۰ نفر به چهار هزار نفر افزایش دهد.

دبیرکل ناتو در کنفرانس مطبوعاتی خود گفته بود: "ناتو تصمیم به توسعه ماموریت های خود در عراق به درخواست دولت عراق گرفته و با احترام به حاکمیت عراق اجرا خواهد شد".

در همین حال، «جسیکا آل مک نولتی» سخنگوی پنتاگون نیز روز جمعه به شبکه تلویزیونی «سی. ان. ان» آمریکا گفت: واشنگتن در روند شکل دهی به نیروی (جدید) ناتو در عراق مشارکت خواهد کرد و با سهم عادلانه ای در این ماموریت فراگیر و مهم سهیم خواهد شد.

همزمان با این خبر، روزنامه «دیلی میل» انگلیس نیز روز جمعه به نقل از منابعی نظامی بدون ذکر نام نوشت که نیروهای ائتلاف موسوم به ضد داعش قصد افزایش شمار نیروهای خود به ۵ هزار نفر را دارند.