«مورگان اورتاگس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا عصر چهارشنبه با اعلام این خبر افزود: «مایک پمپئو» در تماس با عادل عبدالمهدی در شدیدترین حالت ممکن، حمله ۳۱ دسامبر به سفارت آمریکا در بغداد را محکوم...

«مورگان اورتاگس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا عصر چهارشنبه با اعلام این خبر افزود: «مایک پمپئو» در تماس با عادل عبدالمهدی در شدیدترین حالت ممکن، حمله ۳۱ دسامبر به سفارت آمریکا در بغداد را محکوم و ادعا کرد این حمله با حمایت و هدایت ایران انجام شده است.

وی ادامه داد: وزیر خارجه آمریکا اقداماتی که دولت عراق برای ارتقای امنیت این مکان انجام داده‌ را مورد توجه قرار داد و بر تعهد دولت عراق در جلوگیری از حملات بیشتر علیه اماکن دیپلماتیک تاکید کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: پمپئو دراین تماس تلفنی تایید کرد که خواستار عراقی آزاد، مستقل و دارای حاکمیت است.

این درحالی است که نخست وزیر عراق روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: حمله اخیر آمریکا به مواضع نظامی عراق در بالاترین سطح از سوی بغداد محکوم شده و دولت، مجموعه اقدام های لازم را برای حفاظت از حاکمیت ملی و امنیت خود را اتخاذ کرده است.

اورتاگس در ادامه به تماس وزیر خارجه آمریکا با نخست وزیر رژیم صهیونیستی هم اشاره کرد و گفت در این تماس پمپئو با «بنیامین نتانیاهو» از تعهد فسخ نشدنی اسرائیل در مبارزه با آنچه که تاثیر مخرب منطقه‌ای ایران نامید و محکوم کردن حمله ۳۱ دسامبر به سفارت آمریکا در بغداد، تشکر کرد.

وی افزود: دو طرف بر اتحاد ناگسستنی آمریکا و اسرائیل تاکید کردند.