به گزارش ایرنا، روابط عمومی استانداری بوشهر روز جمعه به نقل از محمد تقی ایرانی در همایش فرمانداران استان در عسلویه افزود: رهبر معظم انقلاب تکلیف همه ارکان نظام اسلامی را مبنی بر مشارکت حداکثر...

به گزارش ایرنا، روابط عمومی استانداری بوشهر روز جمعه به نقل از محمد تقی ایرانی در همایش فرمانداران استان در عسلویه افزود: رهبر معظم انقلاب تکلیف همه ارکان نظام اسلامی را مبنی بر مشارکت حداکثری مشخص کرده اند، براین اساس اگر خواهان برگزاری انتخابات پر شور هستیم باید زمینه گشایش اقتصادی و فعالیت‌های کسب و کار، کنترل ویرس کرونا و حل مشکل واکسن انجام شود.

وی اظهارداشت: از طرفی باید زمینه لازم برای برگزاری انتخاباتی آزاد و سالم توام با رقابت و حضور همه سلیقه‌ها در چارچوب قانون را فراهم کنیم.

ایرانی اضافه کرد: مردم نباید احساس کنند نهاد انتخابات به امر دسته چندمی تبدیل شده‌است؛ زیرا اصل در نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی مردم هستند و به همین سبب نیز امام (ره) میزان را رای مردم قرار دادند.

ایرانی گفت: به تدریج فضای سیاسی استان بوشهر رنگ و بوی انتخاباتی به خود می‌گیرد و در فضای واقعی و مجازی این امر در حال شکل گیری است، امیدواریم فضای رقابت و چینش داوطلبان به مرور روشن‌تر شود و مردم بتوانند تحلیل واضح تری از صحنه رقابت انتخابات ۱۴۰۰ داشته باشند.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر ادامه داد: تاکنون تمامی فرایندهای اجرای انتخابات از جمله تشکیل هیات‌های اجرایی، ثبت نام از داوطلبان شوراهای شهر و روستا و بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای شهر در هیات‌های اجرایی مطابق تقویم و قانون انتخابات بخوبی اجرا شده و فرمانداران و بخشداران این استان عملکرد بسیار مناسبی داشته‌اند که باید از همه دست اندرکاران در این زمینه تقدیر کرد.

وی با اشاره به ماه‌های پایانی دولت تدبیر و امید گفت: باید تا لحظه آخر با همان انگیزه روزهای اول کار و به عنوان نماینده نظام جمهوری اسلامی خدمات دولت را منعکس کرد.

ایرانی افزود: همه تمهیدات لازم در ستاد انتخابات استان بوشهر، فرمانداری‌ها و بخشداری‌های این استان برای برگزاری انتخاباتی در تراز جمهوری اسلامی ایران برنامه ریزی شده‌است و امیدواریم با زمینه‌سازی مناسب فضای اقتصادی و سیاسی شاهد انتخاباتی پرشور و با مشارکت حداکثری مطابق منویات رهبر معظم انقلاب باشیم.  

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر، دومین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.