به گزارش ایرنا ،فریدون بابایی روز شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش خلخال افزود: دست‌اندرکاران برگزاری این آزمون باید زمینه آسایش و آرامش خاطر شرکت‌کنندگان در این آزمون را فراهم کنند. و...

به گزارش ایرنا ،فریدون بابایی روز شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش خلخال افزود: دست‌اندرکاران برگزاری این آزمون باید زمینه آسایش و آرامش خاطر شرکت‌کنندگان در این آزمون را فراهم کنند.

وی اظهارداشت: برای افزایش حوزه‌های امتحانی ، اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و اجرای بند به بند دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های ستاد مقابله با کرونا نیز تلاش خواهد شد.

وی گفت: برخورد ناظران و مراقبان حاضر در آزمون باید مهربانانه توام با ایجاد آرامش روحی برای داوطلبان بوده و از رفتاری که منجر به ایجاد استرس روحی در بین شرکت‌کنندگان در این آزمون شود، باید به صورت جدی اجتناب شود.

بابایی افزود: حضور تیم پزشکی و درمانی در همه حوزه‌های امتحانی برای ورود به صحنه و انجام اقدامات درمانی در صورت احتمال به هم‌خوردگی حال دانش‌آموزان در جهت پیشگیری از وارد شدن استرس روحی به سایر شرکت‌کنندگان ضروری است.

داود بحری ، مدیر آموزش و پرورش خلخال نیز در این جلسه از افزیش ۴۰ درصدی حوزه‌های امتحانی کنکور امسال نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: این کار با هدف اجرای درست پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا و فاصله‌گذاری اجتماعی صورت گرفته است.

وی افزود: در کنکور سراسری امسال خلخال ۲ هزار و ۵۱ دانش‌آموز ثبت‌نام کره‌اند که از این تعداد یک هزار و ۲۱۵ نفر پسر و ۸۳۶ نفر دختر هستند که در رشته‌های مختلف تحصیلی و در مدت سه روز با هم رقابت خواهند کرد.