حبیب مهری زاده، دبیر اجرایی همایش چهارمین کنفرانس شیمی کاربردی ایران در گفتگو با خبرنگار دانشگا...

کنفرانس شیمی کاربردی ایران فردا اول مرداد به میزبانی دانشگاه ارومیه برگزار می شود

حبیب مهری زاده، دبیر اجرایی همایش چهارمین کنفرانس شیمی کاربردی ایران در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، ازبرگزاری کنفرانس شیمی با همکاری انجمن شیمی از اول تا دوم مرداد در پریس شهری دانشگاه ارومیه خبر داد.

مهری زاده مطرح کرد: همکاران شیمی کاربردی تلاش دارند جهت رفع نیاز‌های صنایع در زمینه‌های مختلف با توجه به پتانسیل‌های داخلی و نیز جنبه‌های اقتصادی و کار در مقیاس فراتر از مقیاس­های آزمایشگاهی گام‌های مؤثری بردارند. در این راستا برگزاری چهارمین کنفرانس شیمی کاربردی ایران می­تواند گامی مهمی برای تبادل نظرات و هم اندیشی اساتید و پژوهشگران در زمینه رونق تولید در صنایع شیمیایی باشد.

دبیر اجرایی همایش چهارمین کنفرانس شیمی کاربردی ایران تصریح کرد: تاکنون سه دوره از کنفرانس­های شیمی کاربردی با موفقیت در دانشگاه­های تبریز، زنجان و همدان برگزار شده است و دوره چهارم کنفرانس شیمی کاربردی ایران انشاال.. به میزبانی دانشگاه ارومیه اول تا دوم مرداد برگزار خواهد شد.

وی در ادامه گفت: با برنامه ­ریزی­ها و جلسات مداوم کمیته­‌های علمی و اجرائی، اولین فراخوان چهارمین کنفرانس شیمی کاربردی بهمراه دریافت مقالات کامل از مورخ ۲۲ دی ماه سال ۱۳۹۷ شروع شد و با در نظر گرفتن زمان­های تمدید تا مورخ ۱۰ خرداد دریافت مقالات و داوری ادامه داشت.


مهری زاده اظهار کرد: محور‌های اصلی کنفرانس، پژوهش­های کاربردی در زمینه­های: نفت، گاز و پتروشیمی، تصفیه آب و هوا، راکتور‌های شیمیایی، شیمی سبز و محیط زیست، کاتالیزورها، پلیمر، نانو شیمی، الکتروشیمی و خوردگی، حسگر‌های شیمیایی، مدلسازی، بهینه سازی و شبیه سازی فرآیند‌های شیمیایی، انرژی­های نو و پیل‌هایی سوختی، رنگ، رزین و روکش، مطالعات شیمیایی آب دریاچه ارومیه، فرآیند‌های جداسازی و خالص­سازی، شیمی ترکیبات طبیعی، دارویی و معطر، شیمی و فناوری چرم، شیمی صنایع معدنی و غذایی است.

دبیر اجرایی همایش چهارمین کنفرانس شیمی کاربردی ایران تاکید کرد: در مدت فراخوان تعداد ۴۱۸ مقاله کامل از کل دانشگاه­ها و مراکز تحقیقاتی به دبیرخانه کنفرانس ارسال شد که بر اساس نظرات داوران ۳۵۲ مقاله برای ارائه بصورت پوستر و سخنرانی در طول برگزاری کنفرانس انتخاب شد. بعد از برگزاری کنفرانس مقالات انتخاب شده توسط داوران برای چاپ در ۵ مجله علمی پژوهشی مرتبط با حوزه شیمی کاربردی ارسال خواهد شد.

وی بیان کرد: از اهم برنامه­‌های در نظر گرفته شده در طول برگزاری کنفرانس می­ توان به سخنرانی­ های کلیدی، سخنرانی­ های تخصصی، ارائه پوستر، برگزاری کارگاه­ ها و نمایشگاه­ های تخصصی، تقدیر از استاد برجسته شیمی کاربردی ایران و استاد پیشکسوت شیمی کاربردی اشاره کرد.
کنفرانس شیمی کاربردی ایران فردا اول مرداد به میزبانی دانشگاه ارومیه برگزار می‌شود

  • منبع خبر : snn