طی چند روز گذشته ابهاماتی مبنی بر عدم توجه لازم از سوی فدراسیون کشتی و یا کمیته ملی المپیک مبنی  تغییر رنگ مدال کمیل قاسمی قهرمان با اخلاق کشورمان در بازی‌های المپیک مطرح شد که جهت تنویر اذهان جامعه کشتی اعلام می‌دارد همان‌گونه که کارشناسان امر می‌دانند پیگیری مسائل مربوط به رقابت‌های آسیایی و ج...

طی چند روز گذشته ابهاماتی مبنی بر عدم توجه لازم از سوی فدراسیون کشتی و یا کمیته ملی المپیک مبنی  تغییر رنگ مدال کمیل قاسمی قهرمان با اخلاق کشورمان در بازی‌های المپیک مطرح شد که جهت تنویر اذهان جامعه کشتی اعلام می‌دارد همان‌گونه که کارشناسان امر می‌دانند پیگیری مسائل مربوط به رقابت‌های آسیایی و جهانی در هر رشته‌ای همچون کشتی در حیطه اختیارات کنفدراسیون آسیایی و فدراسیون جهانی و فدراسیون ملی رشته مربوطه است ولی موارد مربوط به بازی‌های آسیایی و المپیک و پیگیری‌های مسائل آن بر عهده کمیته ملی المپیک، شورای المپیک آسیا و IOC است.

لذا با توجه به اتفاق پیش آمده در بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن مبنی بر دوپینگی بودن دارنده مدال طلا و نقره  کشتی آزاد  وزن ۱۲۵ کیلوگرم و تغییر رنگ مدال کمیل قاسمی از برنز به طلا؛ بالطبع پیگیری‌های مربوط به آن برعهده کمیته ملی المپیک بوده و در این باره تاکنون ۲ بار  مکاتبه رسمی با کمیته بین‌المللی المپیک صورت پذیرفته است.


در تاریخ چهارم دسامبر ۲۰۱۹ یا همان ۱۳ آذر سال ۹۸ نامه‌ای از سوی کمیته ملی المپیک به IOC ارسال گردید که در همان تاریخ نیز جواب آن دریافت شد مبنی بر اینکه
۱. نمونه‌های دوپینگ کشتی‌گیران باید بار دیگر تست شود و ما باید منتظر جواب باشیم.
۲.فدراسیون جهانی کشتی باید رده‌بندی مجدد را اعلام کند.
۳. در این خصوص هیات اجرایی IOC در جلسه سال آینده(۲۰۲۰) بحث و مجوز رده‌بندی جدید را صادر خواهد کرد.

همچنین در ادامه  در تاریخ ۲۷  ژوئن ۲۰۲۰  برابر با هفت تیر ۱۳۹۹ از سوی کمیته ملی المپیک نامه‌ای مبنی بر تخصیص  مدال المپیک کمیل قاسمی در بازی‌های المپیک ۲۰۱۲  به کمیته بین‌المللی المپیک ارسال شد که به دلیل
 ۱- تعطیلی کمیته بین المللی المپیک به دلیل شیوع کرونا و دور کاری کارمندان IOC
 ۲-اعتراض ۲ ورزشکار دوپینگی و پروسه زمان بر بودن بررسی شکایت آنها و همچنین تست مجدد نمونه آزمایش B  
 ۳ -به دلیل عدم برگزاری نشست هیات اجرایی IOC به جهت شیوع ویروس کرونا  این امر کمی زمان‌بر شد. به عنوان مثال در موارد مشابه پروسه پیگیری مسائل مربوط به سعید محمد پور و نواب نصیر شلال بیش از یکسال زمان برده بود که بنا بر دلایل فوق هنوز پاسخی در این زمینه دریافت نشد.

در همین راستا روز گذشته  گفتگویی بین رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک و کمیل قاسمی صورت پذیرفت و  مقرر شد تا کمیل قاسمی هفته آینده با حضور در محل کمیته از نزدیک ضمن دریافت اصل نامه‌های ارسالی و مکاتبات انجام شده در جریان پیگیری کارهای صورت گرفته قرار بگیرد.

دستگاه ورزش کشور و ملت بزرگ ایران پهلوان کمیل قاسمی را قهرمان طلایی خود در بازی‌های المپیک لندن دانسته و اعلام می‌دارد برای دست‌یابی به این هدف از سوی فدراسیون کشتی و کمیته ملی المپیک هیچ قصوری صورت نپذیرفته است.

کمیته ملی المپیک  مدال طلای کشتی آزاد وزن ۱۲۵ کیلو گرم  بازی‌های المپیک ۲۰۱۲  را نه فقط حق کمیل قاسمی بلکه حق مسلم ورزش ایران می‌داند و به مکاتبات و پیگیری‌های قانونی  خود در این زمینه تا دستیابی به حصول نتیجه پیگیری کرده و خواهد کرد تا پس از دستیابی به نتیجه طی مراسمی مابه التفاوت  پاداش مدال طلای پای سکوی  این قهرمان ارزنده را نیز  به وی اهدا کند.