به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدشهاب الدین حسینی سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این میزان کمک هزینه برگزاری مراسمات عزاداری با برگزاری طرح «شمیم حسینی» برای اولین بار از محل نیات و...

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدشهاب الدین حسینی سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این میزان کمک هزینه برگزاری مراسمات عزاداری با برگزاری طرح «شمیم حسینی» برای اولین بار از محل نیات واقفان به ۱۷۹ هیات و مسجد تحویل داده شد.

وی اطعام عزاداران حسینی را از بیشترین و مهمترین نیت های واقفان اعلام کرد و اظهار داشت: در دهه اول محرم امسال بیش از ۳۰ هزار نفر از محل نیات واقفان خیراندیش اطعام شدند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی گفت: طبق برنامه ریزی ها و اقدامات انجام شده از چند روز مانده به محرم، در تمامی اماکن مقدس استان به روی عاشقان اهل بیت باز بود و نوای یاحسین و یاعباس در بیش از ۳ هزار و ۵۶۰ مسجد، حسینیه و بقعه متبرکه آذربایجان شرقی طنین انداز شد.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: با توجه به اینکه مساجد و امامزاده ها بهترین مکان برای عبادت و عزاداری هستند، تلاش شد تا با حمایت از هیئت امنای مساجد و امامزاده ها این مکانها به اصلی ترین مأمن عاشقان در ماه محرم تبدیل شوند.

وی اعزام مبلغان دینی به مراسم های مختلف برای پاسخگویی به شبهات و سخنرانی ها را از دیگر برنامه های این اداره کل اعلام کرد و گفت: در دهه اول محرم ۱۲ مبلغ اعزامی از قم و ۲۰ مبلغ دینی در مراسم های مختلف برای ترویج فرهنگ حسینی و تبیین اهداف عاشورا حضور پیدا کردند.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به برگزاری محافل قرآنی و اهمیت این محافل در دهه اول محرم یادآوری کرد: در ۱۴ مسجد استان ۱۴ محفل قرآنی و انس با قرآن با توجه به هدف امام حسین (ع) دراحیای دین و قرآن در قیام خود در سطح استان برگزار شد.

وی گفت: برنامه های ماه محرم اوقاف و امور خیریه استان تا اربعین حسینی ادامه داشته و در اربعین هم با برپائی موکب اوقاف در کشور عراق از زائران حسینی پذیرایی می شود.

۸۰۲۳/۵۱۸