سرهنگ "عسگر عیسایی" روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مامورین انتظامی این فرماندهی پس از کسب اخبار وا...

سرهنگ "عسگر عیسایی" روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مامورین انتظامی این فرماندهی پس از کسب اخبار واصله مبنی بر اینکه تعدادی از قاچاقچیان منابع طبیعی و محیط زیست اقدام به بریدن و از بین بردن درختان جنگلی و بلوط نموده اند و قصد دارند آنها را به شهرستانهای همجوار منتقل نمایند  بلافاصله با هماهنگی مرجع قضایی وارد عمل شده و با انسداد محورهای مواصلاتی ۲ دستگاه خودروی ایسوزو را توقیف کردند.

وی افزود: در بازرسی از خودروهای مذکور ۶ تن چوب و ۸۰۰ کیلوگرم مازوج قاچاق فاقد مجوز کشف و ۲ نفر در این رابطه دستگیر شد.

فرمانده انتظامی سلسله گفت؛ منابع طبیعی خدادادی و محیط زیست متعلق به آحاد شهروندان و نسل آینده می باشد و نباید عده ای از افراد با سو استفاده در راستای منافع شخصی خود اقدام به از بین بردن این منابع طبیعی و خدادادی نمایند.

سرهنگ عیسایی از مردم خواست در صورت مشاهده یا اطلاع از هرگونه موارد مشکوک ، بلافاصله مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

دارمازو که با نام‌های مازوج یا بلوط حلبی نیز شناخته می‌شود، گونه‌ای از درختان بلوط است که در ایران، قبرس، آناتولی، کردستان، سوریه و ماورای قفقاز می‌روید. این گونه معمولاً بسیار دچار گال می‌شود که خاصیت دارویی دارد.

پراکنش این گونه بلوط در ایران از شمال‌غربی زاگرس شروع می‌شود و تا منطقه گهواره در استان کرمانشاه گسترش می‌یابد و پس از آن به صورت لکه‌های کوچک و پراکنده در استان لرستان یافت می‌شود.

منطقه قلایی در شهرستان سلسله رویشگاه این گیاه منحصر به فرد در لرستان است.