به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری پلیس استان مرکزی، سردار «حسن مفخمی شهرستانی» افزود: در این مدت، ۳۲۱ میلیارد و ۱۱۸ میلیون ریال انواع کالای قاچاق در این استان کشف و ضبط شد و...

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری پلیس استان مرکزی، سردار «حسن مفخمی شهرستانی» افزود: در این مدت، ۳۲۱ میلیارد و ۱۱۸ میلیون ریال انواع کالای قاچاق در این استان کشف و ضبط شد و ۳۷۲ نفر قاچاقچی کالا دستگیر شده‌اند.
وی بیان کرد: ۳۷۴ پرونده در این بازه زمانی مربوط به قاچاق کالا به مقام قضایی ارجاع شده و ۲۱۸ دستگاه خودرو نیز از قاچاقچیان کالا توقیف شده است.
فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد:‌ از تعداد پرونده‌های ارجاع شده به دستگاه قضایی، ۲۷ پرونده دارای ارزش بیش از یک میلیارد ریال و تعداد ۱۵۲ پرونده نیز دارای ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون ریال است.

سردار مفخمی شهرستانی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین مولفه‌های پیشرفت و توسعه ملی، بسترسازی امنیت اقتصادی است و بحث مبارزه با قاچاق کالا در سال جهش تولید با جدیت دنبال می‌شود.

توقیف سواری هیوندا سوناتا با خلافی بیش از ۸۸ میلیون ریال در اراک 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: یک دستگاه خودوی سواری هیوندا سوناتا با خلافی ۸۸ میلیون و ۷۴۴ هزار ریال در اراک توقیف شد.

سرهنگ سید «علی حسینی» افزود: این خودرو در اجرای طرح برخورد با رانندگان متخلف و خطر ساز توقیف و به استناد ماده هشت قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، به پارکینگ انتقال داده شد.
سارق اماکن خصوصی اراک دستگیر شد
فرمانده انتظامی شهرستان اراک گفت: سارق اماکن خصوصی این شهرستان شناسایی و در عملیاتی دستگیر شد.

سرهنگ «امیر مختاری» افزود: در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل و اماکن خصوصی در هفته گذشته در شهرستان اراک ، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

وی بیان کرد: در تحقیقات ماموران انتظامی شهرستان اراک سارق شناسایی و در عملیاتی دستگیر شد و متهم در بازجویی‌های صورت گرفته به هشت فقره سرقت اماکن خصوصی اعتراف و پس از تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شد.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.