به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری سوریه (سانا) ، مقادیر زیادی سلاح‌های سبک و متوسط همراه با مهمات روز چهارشنبه توسط مقامات ذیصلاح در استان درعا کشف و ضبط شد.   یک فرمانده امنیتی بدون ا...

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری سوریه (سانا) ، مقادیر زیادی سلاح‌های سبک و متوسط همراه با مهمات روز چهارشنبه توسط مقامات ذیصلاح در استان درعا کشف و ضبط شد.  

یک فرمانده امنیتی بدون اشاره به تعداد سلاح‌های کشف شده به خبرنگار سانا گفت: این سلاح‌ها که تعداد آن‌ها چشمگیر و بسیار متنوع است قرار بود توسط تروریست‌ها به صوررت قاچاق به فروش برسد اما با همکاری ثمربخش بین مقامات ذی ربط و مردم شریف استان درعا به هنگام بازرسی از مزارع حومه غربی این استان کشف و ضبط شد. 

این فرمانده امنیتی که به نام وی اشاره‌ای نشده است، اظهار داشت که سلاح‌های کشف شده شامل «اسلحه خودکار و آرپی جی» ،  « سلاح مخصوص تک تیرانداز و مسلسل از نوع پی کی سی» گلوله مسلسل پی کی سی و دوشکا  ۱۴. ۵ میلی متری و نارنجک دستی است.  

وی تاکید کرد که مقامات امنیتی سوریه به وظایف خود ادامه می‌دهند تا همه تروریست‌ها و باقی مانده آنها را که به طور غیرقانونی سلاح در اختیار دارند و علیه امنیت کشور و شهروندان این کشور اقدامات مخربی را انجام می دهند، خلع سلاح کنند.

ارتش و نیروهای مسلح سوریه اوایل مرداد ۱۳۹۷ با شکست داعش و تروریست‌ها به طور کامل بر استان درعا در جنوب این کشور مسلط شدند. 

بر اساس برخی آمارها حدود ۳۶۰ هزار تروریست از ۱۲۰ کشور جهان در قالب بیش از ۱۰۰ گروه تروریستی در جنگ علیه مردم و دولت سوریه حضور داشتند که شمار زیادی از آنان در جریان درگیری ها کشته و زخمی شدند و تعدادی نیز به کشورهای خود فرار کردند. 

استان درعا در جنوب سوریه از آغاز بحران این کشور، صحنه نبردهای شدید میان ارتش سوریه و عناصر تروریست بوده است. 

بحران در سوریه از سال ۲۰۱۱ با تهاجم گسترده گروه‌‎های تروریستی مورد حمایت برخی کشورهای منطقه و آمریکا و متحدانشان آغاز شد.