به گزارش روز چهارشنبه ستاد مبارزه با مواد مخدر، ناصر اصلانی با بیان اینکه مجموع کشفیات این هفته، ۱۸ هزار و ۲۲۰ کیلوگرم است، افزود: این میزان کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که۱۰هزار و...

به گزارش روز چهارشنبه ستاد مبارزه با مواد مخدر، ناصر اصلانی با بیان اینکه مجموع کشفیات این هفته، ۱۸ هزار و ۲۲۰ کیلوگرم است، افزود: این میزان کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که۱۰هزار و ۷۹۰کیلوگرم اعلام شده بود، حدود ۶۸ درصد افزایش دارد.
وی افزود: ۱۵هزار و ۸۴۷ کیلوگرم از مجموع کشفیات مربوط به ماده مخدر تریاک بود که ۸۷ درصد کشفیات را به خود اختصاص داده است.
معاون دبیرکل ستاد درباره سایر مواد مخدر کشف شده هم اظهار داشت: از این میزان، ۱۱۵۲ کیلوگرم حشیش، ۴۰۳ کیلوگرم هروئین، ۵۹۱ کیلوگرم شیشه، ۱۶۳ کیلوگرم گراس و ۶۴ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.
اصلانی درباره متهمان دستگیر شده در ارتباط با جرایم مواد مخدر خاطرنشان کرد: در هفته اخیر مجموعاً ۵۳۳۰ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۳۵۱۲ نفر به اتهام قاچاق و توزیع مواد مخدر و ۱۷۵۳ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده اند. در میان دستگیرشدگان این هفته ۶۵ نفر نیز از اتباع بیگانه حضور دارند.
وی با بیان اینکه بالغ بر ۸۷ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور است،اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۴۰۷۴ کیلوگرم یعنی معادل ۲۲ درصد کشفیات  مربوط به استان تهران است و پس از آن، خراسان جنوبی با ۳۳۲۸ کیلوگرم، سیستان و بلوچستان با ۳۰۲۸ کیلوگرم، کرمان با ۲۶۷۷ کیلوگرم، یزد  با ۱۰۰۱ کیلوگرم، هرمزگان با ۹۹۹ کیلوگرم و اصفهان با ۷۸۶ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
معاون دبیرکل ستاد افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۵۵ درصد از کشفیات کشور است.
اصلانی اظهار داشت: طی این مدت ۲۷۱ دستگاه خودرو و هشت قبضه سلاح توقیف شد. ۵۷ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۴۱ درصد انتظامی بوده است.