به گزارش خبرگزاری تسنیم، روز جمعه در رقابت‌های وزن 130 کیلوگرم کشتی فرنگی قهرمانی جهان، علی اکبر یوسفی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 6 بر یک داوید اوواسپیان از ارمنستان را مغلوب کرد و به یک چهارم نهایی راه یافت. او در این مرحله با نتیجه 2 بر یک اسکار مارویک از نروژ را از پیش رو ب...

به گزارش خبرگزاری تسنیم، روز جمعه در رقابت‌های وزن 130 کیلوگرم کشتی فرنگی قهرمانی جهان، علی اکبر یوسفی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 6 بر یک داوید اوواسپیان از ارمنستان را مغلوب کرد و به یک چهارم نهایی راه یافت. او در این مرحله با نتیجه 2 بر یک اسکار مارویک از نروژ را از پیش رو برداشت و راهی نیمه نهایی شد.

فرنگی‌کار سنگین وزن کشورمان در نیمه نهایی با نتیجه 2 بر یک از سد یاسمانی آکوستا فرناندز دارنده مدال برنز جهان از شیلی گذشت و به فینال راه یافت. در مبارزه فینال هم یوسفی با نتیجه 5 بر یک از سد زورابی گدخوری دارنده مدال برنز اروپا از روسیه گذشت و به مدال طلای سنگین وزن رسید.

تا پیش از این مدال برنز بشیر باباجانزاده تنها مدال سنگین وزن تاریخ کشتی فرنگی ایران در مسابقات جهانی بود و یوسفی با صعود به فینال تاریخ‌سازی کرد. تاریخ‌سازی او البته با طلای جهان تکمیل شد.

پیش از یوسفی، محمدهادی ساروی با شکست حریف مجارستانی صاحب مدال طلای وزن 97 کیلوگرم شده بود.

شب گذشته نیز محمدعلی گرایی در 77 کیلوگرم و پژمان پشتام در 82 کیلوگرم تیم ملی فرنگی ایران را صاحب مدال برنز جهان کرده بودند. امروز نیز میثم دلخانی و محمدرضا گرایی به فینال اوزان 63 و 67 کیلوگرم رسیدند.

انتهای پیام/