سعید کریمی، رئیس دانشگاه شهرکرد در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به بودجه این دانشگاه در سال ۱۴۰۰ گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و افز...

سعید کریمی، رئیس دانشگاه شهرکرد در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به بودجه این دانشگاه در سال ۱۴۰۰ گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و افزایش هزینه‌هایی مانند غذا و خوابگاه، اگر قرار باشد برای سال جدید دانشجویان در دانشگاه حضور داشته باشند بودجه‌ای که برای دانشگاه در نظر گرفته شده جوابگوی این هزینه‌ها نیست.

کریمی مطرح کرد: اکثر کار‌های عمرانی در دانشگاه‌ها به دلیل کمبود بودجه ناقص مانده است و بودجه دانشگاه‌ها کفاف این هزینه‌ها را نمی‌دهد.

رئیس دانشگاه شهرکرد ادامه داد: ساختمان‌هایی در دانشگاه‌ها وجود دارد که ۲۰ تا ۱۵ سال کار عمرانی آن‌ها طول کشیده و آماده بهره‌برداری است، اما به خاطر کمبود بودجه افتتاح نشده اند.

وی افزود: خیلی از دانشگاه‌ها هنوز سنوات سال قبل خود را دریافت نکرده‌اند و این بودجه باید به طریقی پرداخت شود تا تاخیر بهره‌برداری در پروژ‌ه های دانشگاه جبران شود.

کریمی با اشاره به بحث شفافیت مالی در دانشگاه تصریح کرد: هم اکنون گزارش عملکرد هزینه‌های دانشگاه در اختیار بازرسان و مدیران مربوطه قرار می‌گیرد و همچنین در هیئت امنای دانشگاه به آن رسیدگی می‌شود، ولی اینکه در اختیار همه قرار بگیرد امکان پذیر نیست.

وی در ادامه با اشاره به راه اندازی پژوهشکده علوم پرندگان دانشگاه شهرکرد هم اظهار داشت: دانشگاه شهرکرد پس از رایزنی‌های زیاد و رقابت با دانشگاه‌های مطرح کشور توانست مجوز احداث این پژوهشکده را بگیرد و پس از تلاش زیاد در این دانشگاه و مساعدت استانداری و سایر سازمان‌های مرتبط توانست پژوهشکده را به بهره برداری برساند.

رئیس دانشگاه شهرکرد افزود: این پژوهشکده فاقد گازرسانی است که امیدواریم مقامات استانی و شهرستانی اقدامات لازم جهت گازرسانی به این مجموعه را انجام دهند.

رئیس دانشگاه شهرکرد در خاتمه بیان کرد: مقامات استانی و شهرستانی در بازدید از این پروژه قول مساعد جهت پیگیری و حل و فصل مسائل مرتبط با این پژوهشکده از جمله بحث ارائه سند پژوهشکده و گازرسانی به آن را دادند.

  • منبع خبر : snn