به گزارش خبرنگار ایرنا ، کتاب "آن یار صادق" روایتگر رشادت ها ، مجاهدت ها و مبارزات انقلابی  از زبان  ۵۰ نفر از نزدیکان و شادگردان مرحوم آیت الله حبیب الله مهماننواز امام جمعه فقید شهر بجنورد مرکز استان است که از سوی "علی حجتی" و با حمایت حوزه هنری استان خراسان شمالی تدوین و منتشر شد.این کتاب...

به گزارش خبرنگار ایرنا ، کتاب "آن یار صادق" روایتگر رشادت ها ، مجاهدت ها و مبارزات انقلابی  از زبان  ۵۰ نفر از نزدیکان و شادگردان مرحوم آیت الله حبیب الله مهماننواز امام جمعه فقید شهر بجنورد مرکز استان است که از سوی "علی حجتی" و با حمایت حوزه هنری استان خراسان شمالی تدوین و منتشر شد.
این کتاب به پاس خدمات معظم له در بیش از چهار دهه فعالیت انقلابی و معنوی در مرکز استان خراسان شمالی در چهارمین سالگرد رحلت ایشان با حضور نماینده ولی فقیه  در استان و معاون استاندار خراسان شمالی در مصلی امام خمینی (ره)  بجنورد رونمایی شد.

رییس حوزه هنری خراسان شمالی  کتاب آن یار صادق،  را روایت رشادت ها، مبارزات و مجاهدت های آیت الله مهمان نواز اعلام کرد  و گفت : این کتاب  از سوی  "علی حجتی"  و با حمایت حوزه هنری استان گردآوری و انتشار یافت که حاوی خاطرات و مصاحبه بیش از ۵۰ نفر از افراد نزدیک به امام جمعه فقید بجنورد است.
علی نمازی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : آیت الله مهمان نواز نیم قرن مجاهدت برای ترویج و تبلیغ اسلام داشتند و یکی از روحانیون محوری و برجسته در گردآوری  جوانان انقلابی برای مبارزه با رژیم استبدادی گذشته و هشت سال دفاع مقدس بودند.

حبیب‌الله مهمان‌نواز  متولد ۱۳۰۵ در روستای کاریزک کنارکال از توابع شهرستان نیشابور در استان خراسان رضوی است و در  ۱۸ شهریور ۱۳۵۹، با حکم بنیانگذار جمهوری اسلامی به عنوان امام جمعه بجنورد منصوب شد و  پس از حدود ۳۳ سال اقامه نماز در این شهر، به دلیل کهولت سن و وضعیت جسمانی ضعیف، از این سمت کناره‌گیری کرد و در تاریخ ۲۳ تیر ۱۳۹۱ خورشیدی، آخرین نماز جمعه بجنورد به امامت خود را در مصلی امام خمینی اقامه و با مردم بجنورد خداحافظی کرد.
آیت الله مهمان نواز دوم اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ پس از یک دوره تحمل درد و رنج بیماری و کهولت سن به ملکوت علی پیوست و پیکرش در جوار امامزاده سید عباس موسی بن جعفر (ع) بجنورد به خاک سپرده شد.
پس از کناره‌گیری مهمان‌نواز از امامت جمعه بجنورد، ابوالقاسم یعقوبی به عنوان امام جمعه بجنورد و نماینده ولی فقیه در این استان از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی منصوب شدند و ایشان  نیز پس از ۸.۵ سال آبان ماه سال ۹۹ از  این سمت کناره گیری کرد و  رهبر معظم انقلاب اسلامی ۱۸ آذرماه در حکمی حجت الاسلام رضا نوری که از روحانیون جوان( متولد ۱۳۵۲)  این استان است را به عنوان    نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد منصوب کردند.
استان خراسان شمالی طبق آخرین سرشماری نفوس و مسکن ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۵۶ درصد از این جمعیت در ۲۴ شهر و مابقی در بیش از یک هزار و ۲۰۰ روستا و آبادی سکونت دارند و این استان در سال ۸۳ با تصویب مجلس شورای اسلامی از استان خراسان جدا شد.