به گزارش ایرنا از اعلام عصر یکشنبه جمعیت هلال احمر، کریم همتی در دیدار با اعضای هیات علمی موسسه علمی کاربردی هلال ایران، افزود: میلیاردها تومان پول تملک بوده که متاسفانه در سال های گذشته هزین...

به گزارش ایرنا از اعلام عصر یکشنبه جمعیت هلال احمر، کریم همتی در دیدار با اعضای هیات علمی موسسه علمی کاربردی هلال ایران، افزود: میلیاردها تومان پول تملک بوده که متاسفانه در سال های گذشته هزینه نشده است و این باعث شده که بسیاری از پروژه ها انجام نشود. ما آماده ایم که مشکلات موسسه علمی کاربردی هلال ایران را مرتفع نماییم.

"خانه‌ های هلال، خود نوعی هلال‌ احمر کوچک به شمار می ‌روند که در سطح شهرها از سوی مردم، خیرین و نیکوکاران و با همکاری شهرداری ها، مساجد و اصناف و در سطح روستاها از سوی دهیاران، بخشداران و با مشارکت فرمانداری ها، شعب جمعیت هلال احمر تجهیز و مدیریت می‌شوند که با تشکیل این خانه ها تمام ظرفیت‌های خدمت رسانی جمعیت هلال احمر مبتنی بر نیاز هر منطقه احصا و به کار گرفته می شود. "

وی ادامه داد: وظیفه همه ما این است که خدمات امدادگران و داوطلبان و کارکنان و اعضای هیات علمی را برای مردم توضیح دهیم تا جایگاه این زحمتکشان گمنام مشخص شود.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: اصلی ترین دغدغه بنده که امروز به بازدید این موسسه آمدم این است که نگذاریم افت کیفیت که در سالهای گذشته شاهد بودیم، ادامه پیدا کند.  

همتی اضافه کرد: اعضای هیات علمی سعی کنند کارهای برجسته ای انجام دهند، مثلا اعضای هیات علمی توضیح دهند که در حوزه سیل‌هایی که در کشور اتفاق افتاده یا زلزله هایی که رخ داده، کدام کار پژوهشی برجسته انجام شده تا به مردم کشور که ولی نعمت ما هستند، کمک شده باشد.

وی گفت: ما از منتقدان منصف استقبال می کنیم. حتی یکی از کانال های تلگرامی نوشته بود که برخی احکام کارکنان قرارداد معین در سال ۱۳۹۹ کمتر از سال ۱۳۹۸ بوده و افزایش ۱۵ درصدی اعمال نشده، که دستور دادیم بررسی کردند و احکام اصلاح شد.

رئیس جمعیت هلال احمر در این بازدید از موسسه آموزش عالی هلال ایران در جریان روند فعالیت بخش‌های مختلف از جمله مرکز تحقیقات تاب آوری در حوادث و بلایا، کارگاه امداد و کمک های اولیه مرکز آموزش مهارتی و حرفه ای علوم پزشکی موسسه و نظایر آن قرار گرفت.