حمیدرضا مقتدر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : نتایج اعتبارات تخصیصی دولت، آسفالت ۸۵ کیلومتر از ۱۳۰ کیلومتر راه روستایی این شهرستان بوده است که پس از بهره برداری از آسفالت ای...

حمیدرضا مقتدر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : نتایج اعتبارات تخصیصی دولت، آسفالت ۸۵ کیلومتر از ۱۳۰ کیلومتر راه روستایی این شهرستان بوده است که پس از بهره برداری از آسفالت این روستاها مشکلات روستائیان در آمد و شد به مرکز شهرستان برطرف شده است.

وی بهره برداری از پل فلزی سردار شهید تهرانی مقدم  بخش مرکزی شهرستان عباس آباد پس از گذشت حدود هشت سال از کلنگ زنی آن را از دیگر دستاوردهای این دولت توصیف کرد و ادامه داد : این پل به عنوان یک پروژه ملی در سال ۱۳۹۰ کلنگ زنی شد و قرار بود مدت یکسال به بهره برداری برسد اما چنین نشد و سرانجام با صرف حدود دو میلیارد و ۴۵۰ میلیارد تومان این طرح مورد بهره برداری قرار گرفت و مشکل تردد دست کم ۴۰۰ خانوار منطقه بالادست پسنده علیابخش مرکزی عباس آباد رفع شد.

 این مقام مسئول ، بهسازی و ترمیم پل های هردابرود و پرچور با صرف اعتباری بیش از ۲ میلیارد تومان در حوزه روستایی را از دیگر اقداماتی عنوان کرد که با حمایت دولت تدبیر و امید طی سه سال اخیر در این شهرستان انجام شد.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان های عباس آباد ، رامسر و تنکابن گفت: حدود ۶ پل بزرگ مربوط به سال های گذشته در مسیر جاده  عباس آباد - تنکابن که قرار بود نوسازی و تعریض شود ، بر زمین مانده بود که خوشبختانه پس از پی گیری های انجام شده با تخصیص اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی عملیات اجرایی در مورد 2 دستگاه از این پل در شهرستان عباس آباد به انجام رسید.

مقتدر ، ساخت پل پسنده در مسیر اصلی جاده ترانزیتی شهرستان عباس آباد را به عنوان نمونه ای دیگر از این طرح ها برشمرد و افزود : به علت کم عرض و غیر استاندار بودن این پل متاسفانه در سال گذشته  دستکم چهار نفر در همین نقطه حادثه خیز جان باختند که اکنون با بکارگیری پیمانکار در حال ساخت پل جایگزین در این منطقه هستیم .

وی اظهار داشت : امروز در سایه حمایت‌های دولت روند اجرایی طرح های عمرانی در حوزه راه در این شهرستان دچار وقفه نشده به طوری که سعی شده بیشتر اعتبارات جذب و به خزانه دولت برگشت داده نشود.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان های عباس آباد ، تنکابن و رامسر گفت : اگرچه به خاطر تشدید تحریم ها و نیز تورم در سال ۹۷ در حوزه ابنیه و ساخت و ساز راه ها تا حدودی به پیمانکاران بدهکار شده ایم اما از طرفی با کارهای بزرگی که در چند سال گذشته در این شهرستان انجام گرفته می توان مدعی شد که دولت در این منطقه کارنامه موفقی از خود ارائه داده است.

شهرستان عباس آباد با سه نقطه شهری، ۴۳ روستا و جمعیتی دستکم ۵۰ هزار نفر در غرب مازندران واقع است. این شهرستان از ۱۳۰ کیلومتر راه روستایی ، ۱۹ کیلومتر راه اصلی و ۲۴ کیلومتر راه فرعی برخوردار است.