علیرضا قاسمی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در راستای تسهیل روند سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری، درتیر ماه سال جاری چهار موافقت اصولی با حجم سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیارد تومان برای طرح‌های گ...

علیرضا قاسمی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در راستای تسهیل روند سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری، درتیر ماه سال جاری چهار موافقت اصولی با حجم سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیارد تومان برای طرح‌های گردشگری استان صادر شده است.

وی خاطرنشان کرد: از این طرح‌ها ۲ مورد مجتمع گردشگری و یک طرح سفره خانه سنتی ملایر و یک طرح مجتمع گردشگری در شهرستان همدان است که به تصویب رسید.

قاسمی خاطرنشان کرد: بعد از اجرا و بهره‌برداری از این طرح‌ها، زمینه اشتغال۵۳ نفر در این استان فراهم می شود.

وی ادامه داد: سال گذشته نیز ۵۳ موافقت اصول جهت ایجاد تاسیسات گردشگری استان صادر شد.

قاسمی عنوان کرد: با راه اندازی و بهره برداری از طرح های یادشده نیز برای افزون بر ۲۵۰ نفر در استان اشتغال ایجاد می شود.

استان همدان با یک هزار و ۸۰۰ آثر تاریخی به عنوان پایخت تاریخ و تمدن ایران معرفی شده است.

آرامگاه بوعلی سینا، آرامگاه باباطاهر، تپه هگمتانه، گنبد علویان، حمام حاج آقا تراب نهاوند، خانه لطفعلیان ملایر، خانه مسعودی و آرامگاه میررضی الدین آرتیمانی و بقعه حیقوق نبی (ع) از مهمترین آثار تاریخی و باستانی این استان است که همه ساله مورد بازدید گردشگران داخلی و خارجی قرار می گیرد.

سنگ نوشته های گنج نامه، کلیساهای آنجلی و گریگوری، حمام قلعه، کاروانسرای صفوی، آب انبارها، خانه های قدیمی و باغ نظری در همدان از دیگر آثار تاریخی مورد توجه گردشگران این استان است.