به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی این جمعیت، دکتر محسن حرازی‌زاده یزدی گفت: کشف جسد متوفی با انجام عملیات جستجو و نجات با حضور هفت تیم و بیش از ۳۰ نیروی هلال احمر با هفت خودرو و ۲ موتور امداد...

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی این جمعیت، دکتر محسن حرازی‌زاده یزدی گفت: کشف جسد متوفی با انجام عملیات جستجو و نجات با حضور هفت تیم و بیش از ۳۰ نیروی هلال احمر با هفت خودرو و ۲ موتور امدادی با همکاری اورژانس، راهداری، نیروی انتظامی، مدیریت بحران، پلیس راه ، بسیج و سپاه صورت گرفت .

وی ادامه داد: در حادثه سیل در جاده چوپانان - اردکان - بیاضیه که مرز ۲ استان یزد و اصفهان است ۱۰ نفر دچار حادثه شدند که ۹ نفر نجات یافته و برای  اسکان به پایگاه هلال احمر انتقال یافتند و یک نفر دیگر فوت کرد که جسد وی با همکاری نیروهای بسیج و سپاه پیدا شد.

در ۱۳ اردیبهشت‌ماه جاری در  ۸۰ کیلومتری محور چوپانان-اردکان، چندین خودروی سواری گرفتار سیلاب شدند که عوامل و نیروهای امدادی اورژانس و هلال احمر  به جست‌وجو در منطقه پرداختند.

با حضور و اقدام به موقع نیروهای امدادی، ۱۰ مسافر گرفتار در سیلاب جاده اردکان به چوپانان نجات یافته و به منطقه امن منتقل شدند.

میزان بارش سالانه در استان یزد ۶۵ میلیمتر و میزان تبخیر حدود چهار هزار میلیمتر است.

مرکز شهرستان  اردکان در ۶۰ کیلومتری شهر یزد قرار دارد.