چندی پیش بود که خبر پیش‌فروش عنوان Mass Effect Trilogy Remaster در یکی از خرده‌فروشی‌ها...

چندی پیش بود که خبر پیش‌فروش عنوان Mass Effect Trilogy Remaster در یکی از خرده‌فروشی‌های اینترنتی انگلیس موسوم به GAME حسابی در میان بازی‌بازان سر و صدا به پا کرد. اکنون اما به نظر می‌رسد که تمامی این موضوعات ناشی از یک اشتباه بوده است و خبری از پیش‌فروش این بازی نخواهد بود. همراه گیمفا باشید.

هفته‌ی پیش بود که خبری را درباره‌ی خرده‌فروشی GAME با شما به اشتراک گذاشتیم. این فروشگاه پیغامی برای خریداران نسخه‌ی پیش‌خرید Mass Effect Trilogy Remaster بازی فرستاده و برای آن‌ها دلایل لغو این خرید را توضیح داده است:

سلام مشتری!

شما اخیرا اقدام به پیش‌خرید محصول N7 – اسم رمز عنوان Mass Effect Trilogy Remaster – از فروشگاه GAME کرده بودید. متاسفانه مشکل ارتباطی پیش آمده است و این محصول موجود نیست. ما از بابت این موضوع متاسف هستیم.

شخصی با نام کاربری Waymantis در ردیت که پیش از رسیدی از پیش‌خرید خود منتشر کرده بود، درباره‌ی علت لغو این بازی تحقیق کرده است؛ او متوجه شد که تاریخ انتشار این بازی در صفحه‌ی خرده‌فروشی از ۸ مهر ۱۳۹۹ (۲۹ سپتامبر ۲۰۲۰) به ۱۱ دی ۱۳۹۹ (۳۱ دسامبر) تغییر کرده است. همین مسئله می‌تواند علت اصلی لغو شدن سفارشات این بازی باشد.

به نظر می‌رسد که وبسایت و اپلیکیشن فروشگاه GAME به‌صورت تصادفی عنوان Mass Effect Trilogy Remaster را موجود کرده‌اند در حالی که این بازی در مرحله‌ی عرضه قرار نداشته است. پیغام این شرکت مبنی بر “موجود نبودن” این عنوان، این تصور را پیش می‌آورد که این بازی در مرحله‌ی توسعه قرار ندارد و اخبار پیرامون آن تنها یک شایعه بوده است. این مسئله در حالی است که بسیاری از افشاگران صنعت بازی تایید کرده‌اند که فرآیند توسعه‌ی این سه‌گانه در حال پیشرفت است. علاوه بر این، کتاب هنری این بازی با نام Mass Effect Trilogy: Enhanced Edition اوایل سال ۱۴۰۰ منتشر خواهد شد.